Chcete nový nos, nové uši, nová prsa? Chcete být novým člověkem? Bez problémů. Nemožné splníme na počkání, zázrak do dvou dnů. Tím zázrakem je plastická chirurgie.

operace

Obor, který se už dávno nezaměřuje pouze na pooperační stavy po úrazech či rozsáhlých popáleninách, obor, který se vydal z malé lesní cestičky doslova na čtyřproudovou dálnici! A tak jako má celou řadu odpůrců, tak má i nemalou řadu příznivců.

Uvedu tři příběhy žen, které plastický zákrok absolvovaly, i když každá ze zcela jiného důvodu.

Paní Karolína

„Až do takových padesáti jsem vypadala celkem k světu, pak to ale najednou šlo z kopce dolů. Začaly mi padat vlasy, hodně jsem přibrala, už tak povadlá prsa mi povadla ještě víc, pod očima se mi začaly dělat váčky, no nemohla jsem se na sebe ani podívat do zrcadla. Vždyť přece ještě nejsem tak stará!

Stejně stará spolužačka, která vypadá jako moje dcera, mi poradila jistou pražskou kliniku, kde prý dělají zázraky. A tak jsem se tam objednala. Po různých testech a vyšetřeních jsem přikývla na úpravu poprsí, estetickou úpravu obličeje a odsátí tuku z problematických partií. Nebudu zastírat, že to stálo nemalé peníze, ale mám je vrazit do něčeho jiného? A tak jsem je investovala do sebe. Investovat do sebe se vyplatí. Dnes, po půl roce, jsem na tom lépe nejen fyzicky, ale hlavně psychicky.

Paní Věra

Před sedmi lety jsem prodělala vážnou dopravní nehodu, při které jsem měla téměř na polovině povrchu těla, včetně obličeje, těžké popáleniny. Doktoři, a poté zejména plastičtí chirurgové, se mnou udělali opravdové zázraky. Celková léčba trvala necelé dva roky, ale už se na sebe můžu opět podívat do zrcadla.

A ještě paní Eva

Plastické zákroky a operace jsou téma velmi rozporuplné. A tak na závěr přidávám i názor paní Evy. Jedná se o starší dámu, která ovšem vypadá báječně.

Na plastiku bych nešla. Žena má umět důstojně zestárnout, a ne do sebe dobrovolně píchat klobásové jedy a vycpávat se silikonem. Pokud máte trochu sebekázně, nepřejídáte se, dostatečně se pohybujete a ještě se umíte vkusně nalíčit a upravit, není potřeba zásahů do těla. Že už nemám prsa jako ve dvaceti? No tak nemám, umíte si představit vrásčitý dekolt a prsa špičáky? Ne, to opravdu ne. Práci plastických chirurgů ale nijak nezpochybňuji, to není jejich rozhodnutí, to je rozhodnutí každé z nás, jak se cítí a zda je navštíví.

Plastické operace a zákroky jsou i tématem dnešního vydání

 • Byla jste na nějakém estetickém zákroku?
 • Šla byste dobrovolně i na větší plastickou operaci?
 • Pokud ano, na jakou?
 • Zdají se vám některé plastické požadavky žen přehnané? (z hlediska estetiky)
 • Nemyslíte, že toho silikonu je už přespříliš?
 • Zastáváte názor, že žena může být krásná i ve stáří?
 • Kdy naopak byste plastickou operaci určitě doporučila
 • Máte vy sama nějaké zkušenosti?
 • Znáte někoho z okolí?
 • Jaký je prostě váš všeobecný názor na plastické operace a zákroky.
 • Kdy ano? Kdy ne?

Na vaše náměty, příspěvky, otázky i odpovědi se těším na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním knihou nakladatelství Ikar: Změňte mozek, změňte život.

kniha

 

Reklama