Na základě naší spolupráce s plastickým chirurgem, panem doktorem Kufou, jsme pro Vás připravili koncem minulého roku poradnu. Mohli jste se pod článkem ptát, co Vás o plastické chirurgii zajímá. Zcela anonymně vydáváme k Vašim dotazům odpovědi a věříme, že Vám usnadní případná rozhodnutí.

 

Dobrý den, mám dotaz: Před lety jsem měla nehodu, při níž jsem si zlomila nos. Mám ho dodnes, ale časem zjišťuji, že mi to začíná vadit, protože dýchám jenom jednou dírkou. Chtěla jsem se zeptat, jestli, když se rozhodnu pro plastickou operaci, úpravu nosu, jestli tento zákrok se dá z části kombinovat úhradou s pojišťovnou. Děkuji za odpověď

Pokud obtíže, které popisujete, vznikly následkem úrazu, je možné žádat o schválení tohoto výkonu revizního lékaře. Pokud revizní lékař schválí tuto operaci, pak tento zákrok hradí zdravotní pojišťovna. Pokud se jedná pouze o vybočení nosní přepážky, tak na pojišťovnu se provede její narovnání a operaci měkkého a tvrdého nosu si budete muset zaplatit. Pokud ale máte následkem úrazu deformovanou nejen přepážku, ale celý nos, pak i úpravu měkkého a tvrdého nosu může hradit zdravotní pojišťovna


 

Odsátí tuku z oblastí: kolen, stehen, boků (Cena a pobyt v nemocnici, péče po operaci - masáže nebo nošení kompresivních kalhot. Lze vše dělat v jeden den?)

Liposukce kolen, stehen a boků lze provést při jedné operaci, ale vzhledem k rozsahu odsávané plochy doporučuji operaci v celkové narkóze. Hospitalizace doporučuji 1-2 dny. Kompresivní prádlo je vhodné nosit 3-4 týdny, a to nepřetržitě.


 

Plastika převislého břicha (Cena, pobyt, pooperační péče.)

Cena za operaci převislého břicha se může pohybovat od 28-40 000 Kč v závislosti od pracoviště. Na našem pracovišti tato operace stoji 30 000 Kč. Hospitalizaci doporučuji 2-3 dny v závislosti na velikosti břicha. Po operaci je nutný klidový režim 10-14 dní. Cvičení a posilování je možné až po měsíci


 

Zmenšení prsů (Cena, pobyt, pooperační péče.). Kdo posuzuje, jestli se zákrok bude platit přes pojišťovnu, nebo na vlastní náklady? Jaké jsou podmínky?

Pokud jsou prsa velká a jedná se o gigantomastii, je možné jejich zmenšení provést za úhradu zdravotní pojišťovny. V tomto případě je nutné, aby pacientka měla doporučení k této operaci od mammologa, neurologa a rehabilitačního lékaře. Pokud pak zákrok schválí revizní lékař, operaci pak neplatí pacientka, ale zdravotní pojišťovna. Pokud se nejedná o gigantomastii, zákrok si pacientka musí hradit sama, cena se může pohybovat od 30-42 000 Kč, na našem pracovišti stojí 32 000 Kč. Pobyt v nemocnici doporučuji 2-3 dny, 10 klidový režim po operaci


 

Prosím o informaci, zda je možné (a za jakých podmínek) upravit tzv. lalok pod bradou (zmenšit, odsát), a také mě zajímá laserová operace křečových žil. Prosím o sdělení ceny takové operace - orientační. Děkuji.
Lalok pod bradou je možné upravit buď odsátím tuku, nebo zvednutím kůže v oblasti krku. Výběr operace závisí od kvality kůže, tukového polštáře na krku a rozsahu poklesu kůže. Liposukci podbradku je možné udělat i v lokální anestezii, cena se pak může pohybovat od 10-16 000 Kč. Zvednutí pokleslé kůže na krku  se provádí v celkové narkóze, cena může být kolem 30 000 Kč. Problematikou křečových žil se nezabývám, takže nemůžu poradit.


 

Zajímalo by mne, zda provádíte poševní plastiku (mám po dvou porodech velmi povolenou pochvu), kolik takový zákrok stojí a jaké to s sebou nese možná rizika? Děkuji.

Tento druh operace provádí gynekolog, prosím, obraťte se na odborníka.


 

Dobrý den, jsem rok a půl po operaci prsu, které zůstalo zachováno. Je však menší a pevnější než druhé. Jaká je možnost řešení a co z toho hradí pojišťovna.

Pokud se jedná o asymetrii prsů, která je způsobena předchozí operací ze zdravotní indikace, je možné žádat zdravotní pojišťovnu o úhradu korekce asymetrie. Asymetrii je možné korigovat buď vložením prsního implantátu do menšího prsu, nebo zmenšením většího prsu tak, aby oba prsy byly stejně velké.


 

Mé dceři je 17 let a před dvěma lety měla úraz, kdy jí byl sešíván horní ret. Bohužel zůstala zde jakoby vyvýšená jizva cca 1cm. Lze toto řešit plastikou? A je případný zákrok bolestivý?

Jizvu je možné upravit, a to buď mechanickým výbrusem, nebo pomocí laseru. Obě metody ovlivní jizvu ve smyslu snížení a vyhlazení jizvy. Operace se provadi v lokálním umrtvení.


 

Dobrý den, o modelaci prsou jsem se něco málo dočetla na vašich stránkách. Je mi 33 let,mám jedno dítě a jedno bych v blízké době ještě chtěla mít. Nemá tato úprava negativní vliv při těhotenství a následném kojení, pokud se odstraní část mléčné žlázy? A také by mne zajímalo, v jaké cenové relaci se modelace pohybuje. Druhý dotaz se týká úpravy - zmenšení nosu, respektive kolik tento zákrok stojí. Děkuji Vám za odpověď.

Při zmenšení prsů se částečně odstraní i prsní žláza, většinou se nenaruší mlékovody a kojení je možné, záleží na metodě zmenšení prsů, která se použila a v jakém rozsahu žláza byla porušena. Samotná operace ale je zásah do prsu a může pozdější kojení ovlivnit. Pokud plánujete těhotenství v brzké době, je lepší počkat s operaci až po kojení, protože těhotenstvím se prsy můžou změnit natolik, že ovlivní výsledek operovaných prsou. Zmenšení prsů na našem pracovišti stojí 32 000 Kč.

Operace měkkého nosu, tj. jenom nosní špičky, stojí  15 000 Kč, operace měkkého i tvrdého nosu (nosní kostry) stojí 22 000 Kč.


 

Dobrý den, je mi 25 let, při dospívání s nabíráním váhy mi popraskala kůže v oblasti pozadí, prsou a stehen a vytvořily se tzv. strie. Zajímalo by mě, jestli se toto porušení dá opravit, a za jakou peněžní částku. Děkuji za odpověď.

Tyto poruchy kolagenního vlákna, které se projeví vznikem strií, je možné částečně ovlivnit lasery, tyto zákroky však neprovádím.


 

Dobrý den. Mám dolík v bradě (Travolta) - je to dědičná záležitost. Zkoušela jsem výplň, nebyla jsem spokojena - minimální krátkodobý efekt. Doktor, se kterým jsem toto konzultovala, mi řekl, že je to otázka 15 minut - rozřízne a zašije. Poradíte mi, prosím, je to tak jednoduché, mám to absolvovat?

Tato prohlubeň na bradě je způsobena tahem svalů, který se upíná ke kůži v místě, kde se prohlubeň vytváří. Uvolněním tohoto úponu je možné prohlubeň vyhladit, zákrok není náročný a je možné ho udělat v lokální anestezii.


 

Dobrý den, kolik stojí u vás operace horních očních víček a jak dlouhá je rekonvalescence? Moc děkuji.

Operace horních víček na našem pracovišti stojí 8000 Kč. Po operaci se na kůži horních víček přiloží náplasti, které se odstraní až po týdnu. 6.-7. den po operaci se odstraní náplasti i stehy a rána je zhojena. Modřiny můžou přetrvávat ještě další týden.


 

Dobrý den, je mi 22 let a už několik let přemýšlím o plastice nosu, ale mám z ní strach. Chtěla bych zmenšit nos, ale viděla jsem v časopise několik fotografií, jak odsekávali části nosu, a teď mám z toho hrůzu. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho se to hojí, budu mít nos dlouho obvázaný, nebo se to hojí rychle? A taky kolik to cca stojí a jak dlouho trvá operace? Může se stát, že mi zůstane nějaká jizva, nebo nikdo nepozná, že jsem po plastice? Moc děkuji za odpověď, Petra

Operace nosu se provádí z řezu v nosní dírce, takže po operaci jizvy nejsou vidět. Operace trvá v průměru 1-1,5 hodiny. Po operaci se na nos přikládá sádra, která se na nose ponechává 14 dní. Do nosních dírek se vkládá po dobu 3 dní nosní tamponáda. Otoky, modřiny můžou přetrvávat 2-3 týdny. Na našem pracovišti operace nosu - měkkého i tvrdého - stojí 22 000 Kč.

Reklama