Před několika týdny u nás vyšel článek o plastické chirurgii. Měli jste možnost zeptat se odborníka na to, co Vás osobně nejvíc zajímá. Dotazy uveřejňujeme anonymně, jak jsme slíbili. Vzhledem k tomu, že s námi pan doktor Kufa bude spolupracovat delší dobu, můžete další Vaše zvědavé otázky pokládat ZDE nebo odkazem přes pravou lištu na hlavní straně.

 
 

Po kojení dvou dětí mi povadly bradavky, prsa zůstala stejná. Lze bradavky nějak pozvednout? Děkuji.
Ano, prsní dvorce je možné zvednout a také v případě potřeby i zmenšit, je to poměrně běžná operace. Po operaci ale zůstane jizva kolem prsního dvorce. Operaci doporučuji v celkové narkóze.

 

Na Vašich webových stránkách jsem nenašla ceník výkonů, proto se ptám zde: na kolik u Vás vyjde rhinoplastika (tvrdý nos) + celková anestezie + pobyt + ostatní výlohy (orientačně)? Děkuji.

Cena za operaci měkkého a tvrdého nosu včetně anestezie  je 20 000Kč, pobyt v nemocnici 2000Kč za den, doporučuji zůstat dva dny.

 

Dobrý den, zajímalo by mě, co byste navrhoval k odstranění podbradku? Je mi 42 let a na facelifting si připadám ještě mladá. A také kolik to stojí. Děkuji.

Záleží na velikosti podbradku a elasticitě kůže. Pokud se jedná o podbradek tvořený tukovou tkání a kůže je elastická, je možné tuto oblast upravit pomoci liposuce i v lokální anestezii, cena za tento zákrok je asi 10 000Kč, v narkóze pak 15 000Kč. Pokud je ale kůže hodně povislá, málo elastická, řešením je pak lifting dolní části obličeje, cena se pak může pohybovat kolem 30 000Kč včetně anestezie

 

 

Musí se po určitém zákroku, třeba po operaci nosu, nějak zvlášť ještě opečovávat? A chodit s tím k vám do nemocnice na kontrolu? Děkuji.
Konkrétně po operaci nosu je nutná kontrola za 3 dny, po operaci, kdy se odstraní nosní tamponáda. Na nose zůstává sádra po dobu dvou týdnů, poté je nutná další kontrola, kdy se sádra odstraní, další kontrola je za měsíc a za půl roku.

 

 

Mám dotaz, je mi 39 let (za měsíc) a přemýšlím o liftingu obličeje, mám vetší ,,rýhy" u  nosu, kolem úst a povadlejší pleť. Je teď správná doba na takový zákrok? A zajímala by mě cena. Díky.
Pokud máte opravdu povislou kůži v oblasti tváří, výraznější nasolabiální rýhy (od nosu ke koutků úst), pak je možné uvažovat o face-liftingu. Nadbytek kůže se odstraní a kůže se povytáhne. Cena za operaci je 32 000Kč, ubytování 2000Kč. Anestezie a konzultace je zahrnutá v ceně.

 

Dobrý den, pane doktore, můj syn má 13 let, ve svých 7 letech absolvoval obřízku penisu. Jenže tento zákrok se nepovedl a synovi zůstal penis dosti znetvořený. Nejsem odborník, tak to nedokážu dost přesně specifikovat, ale zůstal mu po zákroku jakoby převis na jedné straně. Vypadá to hrozně. Dětský lékař (muž) - bohužel už odešel pracovat někam jinam, byl z tohoto zděšen a doporučil nám plastickou operaci, poslal nás i na urologii (k jinému odborníkovi než k tomu, co zákrok provedl). Ten navrhl také plastickou operaci, ale až syn bude starší a synovi penis poroste. Budou muset to, co tam je navíc, odstranit. Ovšem mám pocit, že přestože uplynula již dosti dlouhá doba od zákroku, velikost penisu je stále stejná, prostě nějak neroste. Je možné, že došlo k porušení něčeho, co brání v růstu, a jak je to s takovými operacemi? Hradí toto třeba i zdravotní pojišťovny? Chtěla bych opravdu dobrou plastiku, aby syn netrpěl komplexy a měl spokojený život. Děkuji za odpověď.

Tento zákrok by bylo možné provést za úhradu zdravotní pojišťovny. V tomto případě je ale opravdu nutná konzultace, pokud se jedná pouze o nadbytek kůže, tak je možné provést odstranění a úpravu už nyní, protože se nezasahuje do struktur penisu, které by narušily jeho růst, pouze by se odstranil nadbytek. Pokud je kůže málo a penis deformuje, tak by se to mělo řešit už nyní, protože kontrahující kůže by pak mohla omezovat růst penisu. Opravdu v tomto případě je nutná osobní konzultace

 

Zajímalo by mne, kolik by stála plastika jizvy (bohužel keloidní) cca 10-15cm dlouhé na kyčli (po plastice stříšky). Díky.

Pokud se jedná opravdu o koloidní jizvu, tak operační řešení je svízelné, protože po kýžené operaci se keloid opět objeví. V tomto případě je lepší aplikace kortikoidů do jizvy nebo použití laseru. Nemusí to však být keloid, ale hypertrofická jizva, kterou je možné po předchozí tlakové masáži upravit i chirurgicky. Nutná je konzultace.

 

Mě by zajímal výbrus celého obličeje a úprava horních víček, díky.
Úprava horních víček se provádí v lokální anestezii, ambulantně, odstraní se kožní nadbytky a část tukových polštářků kolem oka. Tímto dosáhneme vyhlazení v oblasti horních víček. Jizva po operaci zůstává v ohybové vrásce a je zcela nepatrná. Pokud se jedná o výbrus celého obličeje, tak se provádí pro zjemnění vrásek v obličeji vypnutí povislé kůže. Dnes se místo mechanického výbrusu používá laser.

Ve vaší nabídce pro mne zůstává tajemstvím tohle: Operace v oblasti genitálu - jedná se o úpravu zevního genitálu u žen i mužů." To mě docela zaráží. Nemluvě o tom, že ty plastické operace ohrožují zdraví (vlastně v narkóze i život) a imunita jde do háje". Četla jsem o Angličance, která říkala, že na sebe musí dávat velký pozor a stravuje se výhradně jen zeleninou a ovčím sýrem.

Provádíme tyto operace v oblasti genitálu: U žen zmenšení stydkých pysků - velké stydké pysky můžou totiž způsobovat časté záněty v této oblasti, pacientky si stěžují na bolestivost při pohlavním styku a také z hlediska kosmetického požadují jejich zmenšení.

U mužů se jedná o obřízku. Zvětšení penisu se provádí, ale tyto operace na naší klinice neděláme.

 

Plastické operace ohrožují život"...
To je dosti přehnané. Samozřejmě je to operace a každý zákrok má svá rizika. V dnešní době je anestezie velmi šetrná, neovlivňuje pooperační imunitu pacienta.

Odpovídal MUDr. Roman Kufa

Reklama