Věříte tomu, že vnímání krásy máme zakódováno kdesi hluboko v sobě?

Podle některých teorií přicházíme na svět s jakýmisi „nadělenými vzorci“, podle nichž krásu posuzujeme. Pokud se prý nad miminkem sklání dvě tváře, sleduje novorozenec tu hezčí.

Tím by se snad dalo vysvětlit, proč jsou někteří lidé jako pohlední vnímáni všemi ostatními.

V historii se samozřejmě ideál krásy mění, ale ještě nikdy se jím nestal nesouměrný či neforemný prototyp.

Hezký zevnějšek a s ním související sebevědomí představuje v životě zkrátka velmi účinnou zbraň. Proč tedy někomu vyčítat touhu podobat se ideálu, když jde vlastně o zcela přirozenou věc?

V potaz se však musí vzít, do jaké míry je připodobnění se ideálu přijatelné či vkusné. Smyslem estetické plastické chirurgie není vytvářet klony módních ikon.

Každý člověk je absolutní originál a jen v jeho rámci může plastická chirurgie měnit křivky, roviny i úhly… Ve chvíli, kdy ctít přirozenou individualitu, jednoduše si nemůže dovolit víc...


O tom, co estetická chirurgie dokáže, pojednává kniha Plastická chirurgie krok za krokem MUDr. Romana Kufy a Radky Červinkové. Jde o první publikaci svého druhu, ve které mimo jiné odhaluje tělo i duši pět různých žen, jež se na kliniku plastické chirurgie dostaly z různých důvodů. Krok za krokem můžete sledovat, co která operace obnáší a jaké pozitivní změny nejen zevnějšku vyvolává. Obyčejné příběhy obyčejných žen a mnoho dalších zajímavostí o praktické stránce plastické chirurgie – to je originální publikace plná názorných fotografií.


NAKLADATELSTVÍ XYZ, polotuhá vazba, 170 str., 349 Kč, výhradní distribuce Euromedia Group, k.s.

  

MUDr. Roman Kufa

Plastický chirurg a držitel licence České lékařské komory v oboru plastické chirurgie absolvoval dlouhodobou stáž ve Velké Británii a pracoval jako plastický chirurg v Německu. Specializuje se na kosmetickou chirurgii, chirurgii ruky a mikrochirurgii. Působí kromě své soukromé praxe v Perfect Clinic na pražských Malvazinkách také na Klinice plastické chirurgie FN Bulovka v Praze. Je členem společnosti JEP v oboru plastická chirurgie, estetické chirurgie a chirurgie ruky, dále je členem společnosti pro využití laseru v medicíně a členem The International Confederation for Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery (IPRAS.) MUDr. Kufa je také jedním z mála plastických chirurgů, kteří v ČR úspěšně provádějí rekonstrukce prsu u žen, které v souvislosti s onkologickým onemocněním utrpěly jeho ztrátu a je členem Centra komplexní chirurgické péče o ženy s onemocněním prsu.

Pravidelně a aktivně se zúčastňuje mezinárodních kongresů a seminářů, kde sám přednáší a zároveň se seznamuje s novými technologiemi a výsledky výzkumů, které pak aplikuje do své praxe. 

 

Radka Červinková

Od roku 1989 působí v oblasti public relations a reklamy. Po mnohaleté spolupráci s Bomton studii a vedení projektu mezinárodní soutěže o nejlepší změnu image Bomton Cup se v současnosti věnuje  budování image značky pro další klienty. Na téma péče o tělo navazuje redaktorskou spoluprací s některými médii.

 

 

 

 

Reklama