Aktuální životní styl většiny lidí je velmi hektický. Pracujeme nejen v kanceláři, ale i doma, o víkendech a svátcích. Pak jsou tu další povinnosti: uklízení, vaření, domácí úkoly s dětmi, další aktivity – vše ve spěchu. Jak vám 100% džusy a ovocné a zeleninové pyré mohou pomoci v přípravě skvělých momentů s vašimi blízkými? O tom více s RNDr. Pavlem Suchánkem, nutričním specialistou a expertem kampaně „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě.“

Když zestárneme, nejvíce většinou litujeme toho, že jsme se dostatečně nestarali o vztahy s našimi blízkým. Každý den trávíme hodně času pracovními povinnostmi, obchodními schůzkami, pak jsou zde domácí povinnosti, dojíždění, nakupování – po celou dobu se neustále honíme, abychom vše stihli. Ve spěchu dorazíme na místo srazu, splníme cíle, dosáhneme výsledků a úspěchu. Bohužel nám stále chybí čas na rodinu a přátelé. Bez nich by ale náš úspěch, každodenní shon a profesionální růst a boje přeci neměly smysl.  

Společné večery s našimi blízkými

Nepotřebujeme hledat stále novou zábavu. Kina, kavárny či nákupní centra mohou počkat. Pojďme si užít to, co máme. Nadcházející jarní i letní večery jsou skvělý čas k odpočinku a zpomalení.  Jen si to představte - vaše oblíbené křeslo, stolní hra, kolem vás vaši nejbližší, ti, které máte tolik rád a k tomu něco k jídlu a pití – dost k tomu, abychom se cítili spokojeně, uvolněné, doplnili zásoby energie a užili si hezký večer. Takový, kdy máme téměř chuť slavit, že jsme zase spolu, aniž bychom ho promrhali vařením nebo úklidem.  

SendvičE s brokolicovou paštikou (2-3 porce)

brok

INGREDIENCE

Paštika:

  • 200 g vařené brokolice (zhruba ½ hrnku) – doporučujeme použít brokolici uvařenou den předen např. k večeři
  • 100 g sýru feta
  • 1 stroužek česneku
  • 1 hrst mandlových lupínků
  • Čerstvě namletý pepř
  • Voda

Sendviče:

  • 3-4 plátky vašeho oblíbeného celozrnného chleba
  • 10 cherry rajčátek
  • Čerstvá bazalka

Příprava

V mixéru smíchejte všechny ingredience a postupně přidávejte vodu, dokud nezískáte požadovanou konzistenci. Plátky chleba potřete připravenou paštikou, ozdobte cherry rajčátky nebo bazalkou.

TIP: doplňte porcí ovocného pyré

 
Podívejte se na naše jednoduché tipy, které mohou zpestřit vaše společné rodinné večery, tipy od RNDr. Pavla Suchánka, nutričního specialisty a experta kampaně „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“.