Pomocníci pro práci na zahradě od Fiskars jsou vždy velmi povedení. Stejně tak i pilky, které aktuálně v redakci testujeme. Pracovat s nimi je velká radost!

641d9d1369d74obrazek.png

My jsme šikovné pilky Plus™ SW68 od Fiskars použili na prořezání stromů a keřů – rybízů a angreštů a to v březnových dnech, kdy nebyl mráz. Na tenčí větve se hodí zahradní nůžky, ale když je větev silnější, rozhodně je lepší sáhnout po pilce. Na testovaných pilkách je skvělé, jak jsou variabilní. Snadno se s nimi dostanete k větvi, kterou potřebujete uříznout z jakéhokoliv úhlu. Pilka má totiž tři polohy s aretací ostré čepele, takže si ji nastavíte, přesně jak potřebujete. Tři polohy řezu zajistí: podříznutí pro čisté počáteční řezy, rovný řez pro běžné řezy a „pistolová“ poloha pro větší páku.

Testované pilky jsou perfektně ostré. Čepel Power Tooth má trojitě broušené zuby ostré jako břitva pro rychlé a čisté řezy. Pěkně se „zakousne“ do větvě a řezání jde velmi dobře a snadno. Rozhodně při práci z větve nesjíždí, takže se můžete spolehnout, že uříznete dřevo přesně tam, kde potřebujete a chcete. Pohodlné a bezpečné řezání zajišťuje konstrukce pilky, protože má ergonomickou rukojeť s úchopovými body. Dobrou zprávou je, že si čepel pilky můžete kdykoliv vyměnit. Takže vám vydrží dlouho.

S testovanými pilkami máme velmi dobrou zkušenost a rádi vám je doporučíme!

Jaká je skládací pilka Fiskars Plus™ SW? Můžete si ji vybrat ve dvou velikostech! Je ideální pro rychlé a čisté řezy silných stonků a větví.

641d9d7fad080blobid0.png
Foto: Klára Křížová

Skládací pilka Fiskars Plus™ SW68 (15 cm) má tři polohy řezu s aretací čepele a umožňuje přistupovat ke každému řezu z toho nejlepšího úhlu. Čepel Power Tooth má trojitě broušené zuby ostré jako břitva pro rychlé a čisté řezy, kterou lze bezpečně zajistit v poloze pro podříznutí, rovné poloze a poloze „pistolového“ úchopu, jakož i ve složené poloze pro bezpečné skladování a přepravu. Dokonale čistého řezu dosáhnete pomocí 3 jednoduchých kroků. Nejprve prořízněte kůru ze spodní strany větve pomocí pozice na podříznutí. Poté použijte rovnou polohu nebo „pistolový“ úchop pro získání větší páky a odřízněte větev několik centimetrů od počátečního podříznutí. Nakonec odřízněte zbývající část větve mezi kmenem a podříznutím. Ergonomická rukojeť pilky má úchopové body SoftGrip™ pro pohodlný a nesmekavý úchop a snadná výměna čepele zajišťuje, že tato pila bude fungovat po mnoho sezón.

641d9ed3528e9obrazek.png
Foto: Klára Křížová

Jaké jsou výhody této pilky?

  • Ideální pro rychlé a čisté řezy silných stonků a větví.
  • 3 polohy řezu: podříznutí pro čisté počáteční řezy, rovný řez pro běžné řezy a „pistolová“ poloha pro větší páku
  • Tlačítko bezpečného uzamčení čepele také udržuje čepel ve složené poloze pro bezpečné skladování a přepravu
  • Přiložená čepel Power Tooth má mimořádně ostré, trojstranně broušené zuby pro zajištění dlouhé životnosti
  • Výměna čepele pomocí šroubu zajišťuje výkon a přesnost po mnoho sezón (náhradní čepel 20 cm č. 1067554)
  • Úchopové body SoftGrip™ na ergonomické rukojeti zajišťují nesmekavý úchop v každé poloze
  • Čepel s velikostí zubů 7 TPI zajišťuje rychlé a agresivní řezání
  • Délka čepele: 15 cm


Pokud potřebujete, můžete si ji koupit i ve větší verzi - Skládací pilka Plus™ SW69 (21cm)

641d9d8f63203obrazek.png
Skládací pilka Plus™ SW68 15cm
- Více najdete na www.fiskars.cz

641d9da07a111blobid0.png
Skládací pilka Plus™ SW69 (21cm)
- Více najdete na www.fiskars.cz

Určitě se vám mohou hodit ještě další pomocníci:

Zahradní univerzální nůžky PowerGear™ X

Nové zahradní univerzální nůžky PowerGear™ X byly vyvinuty pro zvýšení výkonu při stříhání větví ve výškách i u země - teleskopická verze má dosah až 6 metrů. Střih v takové výšce vyžaduje jak přesnost, tak sílu. Zahradní univerzální nůžky PowerGear™ X mají oranžový vodič na čepeli pro zlepšení viditelnosti ve větvích a otočnou hlavu v úhlu 230°. Převodový mechanismus až 12x ulehčuje střih oproti standardnímu mechanismu, a umožňuje tak snadný a rychlý střih.  


641d9dd8b6edcobrazek.png
Více najdete na této stránce: www.fiskars.cz

PowerGear™ X nůžky převodové

Nová série PowerGear™ X zahrnuje dvoje dvoučepelové a jedny jednočepelové nůžky. Dvoučepelové nůžky jsou vhodné zejména pro precizní zastřihování čerstvých větví a jednočepelové nůžky jsou speciálně navrženy pro náročný střih tvrdých suchých větví, kde není zásadní čistý řez. Spodní čepel dvoučepelových nůžek PowerGear™ X umožňuje přesný střih v té správné vzdálenosti od kmene pro ten nejlepší možný výsledek. 

Důmyslný mechanismus PowerGear™ je u našich nůžek doplněn ostrými čepelemi z kvalitní oceli a lehkou a odolnou konstrukcí FiberComp™. Spojení unikátního držadla potaženého komfortním materiálem SoftGrip™ s extra odolnými čepelemi zajišťuje snadný a precizní střih. Čepele nůžek jsou vyrobeny z extra tvrdé nerezové oceli (CrMoV), pro zajištění dlouhotrvající ostrosti. Všechny nůžky PowerGear™ X mohou být použity ke střihu větších větví až do průměru 2 cm. 

641d9df2268e5obrazek.png
Více najdete na této stránce: www.fiskars.cz

Podívejte se na video:


641d9e046318fobrazek.png

Reklama