Na co by si měli dát lidé pozor, pokud kupují kuchyň? Na to jsme se zeptali zástupců společnosti SIKO, kteří každý den řeší přání svých zákazníků, kteří plánují a pořizují si nové kuchyně. Pokud také plánujete nákup nové kuchyně či rekonstrukci, může být náš rozhovor vaší inspirací.

Zajímaly nás tyto otázky:

kitchen

Je dobré mít blízko sebe varnou desku či sporák a vodu?
V plánování kuchyně by se měla dodržovat určitá pravidla v tom, jak by měly být rozmístěny zóny vaření, skladování, mytí. Říká se tomu „pracovní trojúhelník“ – středobod kuchyně. Zjednodušeně řečeno, jeho optimální nastavení zajišťuje, abychom v kuchyni při každodenním užívání, nenaběhali stovky zbytečných kilometrů. Samozřejmě jsou kuchyně, které nejsou bohaté na prostor a tam se musí většinou volit kompromisy tak, aby se do kuchyně vešlo vše, co si zákazník přeje, kuchyně byla maximálně funkční a praktická. Ale v neposlední řadě se musí myslet i na to, aby šla kuchyně namontovat. Právě to, aby se nenavrhla varná deska hned vedle dřezu, ale aby se mezi nimi nechal prostor minimálně tak, aby šlo do kuchyně namontovat.

Co když kuchyně nemá okno, řešením je digestoř?
Digestoř by měla mít každá kuchyň a vůbec nezáleží na tom, jestli je v místnosti okno, nebo ne. Digestoř je důležitou součástí kuchyně, a pokud je zvolená digestoř se správnou kapacitou odtahu, tak v kuchyni při vaření nejsou cítit výpary. Je několik typů digestoří (komínkové, podvěsné, ostrůvkové, výsuvné), odtah výparů lze řešit odvodem mimo dům nebo byt napojením na odvětrávací systém. Pokud taková možnost není, tak do většiny digestoří lze dokoupit uhlíkové filtry. Potom digestoř nasává výpary přes tyto filtry a čistý odmaštěný vzduch vrací zpět do místnosti.

Radíte klientům i s výběrem barvy dvířek a obkladů?
Ano, naši odborní prodejci jsou zákazníkům maximálně k dispozici a pomáhají s výběrem nejenom kuchyně samotné, ale i se spotřebiči, kuchyňskými doplňky atd. Někdo potřebuje pomoci s celým výběrem, sestavením kuchyně, doporučením skladby skříněk tak, aby byla kuchyně dokonale funkční. Někdo preferuje vlastní sestavení návrhu a s prodejcem vše doladí, dofinalizuje. Samozřejmě zákazníci od nás očekávají jak odborné rady, doporučení, tak i určitou edukaci – co je na trhu v kuchyních nového, jaké jsou trendy v barvách, materiálech, jakou novinku, chytrou vychytávku by mohli ve své kuchyni využít atd.  Spokojenost zákazníka nejen se šíří naší nabídky, ale hlavně s našimi službami je pro nás na prvním místě.

kitchen

Nově mohou využít vaši klienti online plánovač kuchyní, který najdou na vašich stránkách www.siko.cz. V čem vidíte jeho výhody?
Náš plánovač je jednoduchý, intuitivní, a co je nejdůležitější, šetří váš čas.

Návrh vaší vysněné kuchyně vytvoříte pomocí plánovače během pár minut, ve třech jednoduchých krocích:

1.     Vyberete typ kuchyně, který se vám líbí

2.     Zadáte půdorys prostoru pro umístění vaší kuchyně

3.     X variant návrhů kuchyně, které jsou reálné pro umístění do vámi zadaného půdorysu. Návrhy můžete samozřejmě upravovat, měnit, přesouvat skříňky, přidat nové, vyměnit spotřebiče nebo i změnit barvu celé kuchyně. Dle potřeby, dokud nebudete se svým návrhem absolutně spokojeni.

Mezi jednotlivými variantami návrhů můžete libovolně překlikávat, okamžitě vidíte vaši kuchyni ve 3D,  i s celkovou cenou kuchyně, včetně zvolených spotřebičů.

Plánovač udělá téměř všechnu práci za vás!

Jak s  Easy plánovačem pracovat? To se dozvíte velmi jednoduše buď na stránkách www.siko.cz, nebo díky názornému videu, které najdete na této stránce: www.siko.cz/kuchyne/pred-nakupem-kuchyne/easy-planovac-kuchyni.

My jsme jej v redakci vyzkoušeli, pokud si pozorně prohlédnete video či přečtete návod, pochopíte postup.

A co když zákazník potřebuje kuchyni hned, nechce nebo z nějakého důvodu nemůže čekat týdny na dodání?
Pokud potřebujete kuchyni doslova hned, jednoduše nemůžete anebo nechcete čekat týdny na dodání - vyberte a sestavte si v plánovači svoji kuchyni z řady EASY24. Ty nejžádanější typy skříněk pro vás máme skladem, ihned k odběru. Vše s německou precizností a kvalitou.

kitchen

Čtěte naše články a zapojte se do soutěže a skvělé výzvy, kdy můžete získat kredit 30 000,- na nákup nové kuchyně od společnosti SIKO

Reklama