Vybereme 3 čtenářky, které od redakce a firmy Green-Swan Pharmaceuticals CR získají balíček s doplňky stravy GS MimiStar na období 100 dní a také 3 balíčky s GS Ovultesty (Nejsnadnějším způsobem zjišťování plodných dnů je pravidelné provádění ovulačních testů. Jejich použití je velmi podobné těhotenským testům).

Délka čekání na vytoužené miminko se u jednotlivých žen velmi liší. Někdy přijde hned a povede se ženě otěhotnět, jindy je to běh na dlouhou trať.
Někdy může být řešení velmi blízko na dosah. Tím může být v mnoha případech látka, která se nazývá inositol. Jedná se přitom o vitamín patřící do skupiny vitamínů B – konkrétně vitamín B8. Inositol je látka přirozeně se vyskytující v lidském organismu.

Početí je děj, při kterém dochází ke splynutí ženské a mužské pohlavní buňky, tedy vajíčka a spermie. Pro ženu je především klíčové dozrání plnohodnotného vajíčka, které se uvolní z vaječníku a ve vejcovodu čeká na oplodnění. Aby k tomuto došlo, je důležité, aby správně probíhal menstruační a ovulační cyklus. Jejich správný průběh podléhá účinku mnoha hormonů, které jsou tvořeny v těle ženy. Pro tyto děje je rovněž důležité, aby v těle ženy, byl správně zpracováván cukr a nedocházelo ke zvýšení jeho hladiny.

INOSITOL – LÁTKA, KTERÁ MŮŽE HODNĚ ZNAMENAT

Lékaři si už na začátku 90. let všimli, že podávání inositolu ženám s neschopností otěhotnět, dokázalo upravit hladinu cukrů a tuků v krvi a upravilo i hladinu důležitých ženských hormonů ovlivňujících průběh menstruačního cyklu.  Jedna studie dokonce prokázala 40 % četnost otěhotnění u žen užívajících inositol v kombinaci s kyselinou listovou(1).

Ženy, které touží po miminku a doposud se jím nedaří tuto touhu naplnit, mohou přijímat inositol, který je bezpečný, prakticky bez vedlejších účinků. Obecně dobře přijímanou formou jsou tablety.

PŘÍPRAVA K TĚHOTENSTVÍ MŮŽE PŘEDSTAVOVAT ZVÝŠENÉ NÁROKY NA NĚKTERÉ DALŠÍ DŮLEŽITÉ VITAMÍNY A ŽIVINY

Kyselina listová představuje jednu z nejdůležitějších látek, kterou by maminky měly přijímat ve zvýšené míře už v období plánování těhotenství. Nedostatečná hladina kyseliny listové představuje během těhotenství rizikový faktor pro rozvoj defektu neurální trubice u rostoucího plodu. Kyselina listová rovněž podporuje růst zárodečných tkání během těhotenství. Svou významnou roli má i zinek, který je důležitý pro udržení plodnosti a reprodukčních schopností. Hořčík přispívá ke snížení pocitu únavy a vyčerpání.
 
GS MIMISTAR® FORTE – SNADNO POLYKATELNÉ TABLETY S OBSAHEM INOSITOLU

Tablety s obsahem inositolu naleznete v přípravku GS MimiStar® FORTE www.gsmimistar.cz. Složení GS MimiStar® FORTE se opírá o klinickou studii a kromě inositolu jsou v tabletě obsaženy i další vitamíny a minerály důležité pro ženu v období plánování těhotenství a během těhotenství, jako je kyselina listová v přirozené formě a kvalitě NATIVIN®, zinek, jód, hořčík, vitamíny B6 a B12 a vitamín C. Z vitamínů skupiny B zde inositol dále doplňují vitamín B6, který je důležitý pro normální regulaci aktivity hormonů a vitamín B12 pro podporu psychických funkcí. Touha po miminku spojená s plánováním těhotenství je období, v kterém potřebuje být žena provázena pocitem psychické pohody a klidu. Proto složení přípravku klade důraz na látky, které k psychické pohodě přispívají.  Z nich je důležitý již výše zmiňovaný hořčík a z vitamínů vitamín B12.

GS Mimistar® FORTE představuje snadno polykatelné tablety, které se užívají třikrát denně. Denní dávka inositolu v těchto tabletách je 2,1 g, jejichž účinnost byla ověřena několika klinickými studiemi.

Více najdete na www.gsmimistar.cz

GS MimiStar je k dostání v lékárnách nebo na www.gsmimistar.cz cenu 399 Kč.

Zjistěte své plodné dny:

Snahu otěhotnět podpořit také zjišťováním plodných dnů. K tomu může snadno pomoci pravidelné provádění ovulačních testů. GS Ovultest s 99% jistotou určí dva dny v cyklu, které jsou pro otěhotnění nejvhodnější. Jeho použití je velmi rychlé a jednoduché, navíc se díky němu šance na početí několikanásobně zvýší. K dostání v lékárnách v balení tří kusů za 39 Kč.

Naše výzva pro čtenářky:

Pokud se chystáte otěhotnět, zapojte se do naší výzvy. Napište svůj příbeh pod tento článek nebo na e-mail: klara.krizova@zena-in.cz Z vašich příběhů vybereme 3 čtenářky, které od redakce a firmy Green-Swan Pharmaceuticals CR získají balíček s doplňky stravy GS MimiStar na období 100 dní a také 3 GS Ovultesty (Nejsnadnějším způsobem zjišťování plodných dnů je pravidelné provádění ovulačních testů. Jejich použití je velmi podobné těhotenským testům).

Napište nám svůj příbeh pod tento článek nebo na e-mail: klara.krizova@zena-in.cz

(1)Papaleo E, Unfer V, Baillargeon JP, De Santis L, Fusi F, Brigante C, Marelli G, Cino I, Redaelli A, Ferrari A. Myo-inositol in patients with polycystic ovary syndrome: a novel method for ovulation induction. Gynecol Endocrinol 2007; 23: 700-703

Uložit

Reklama