Také toužíte po nezapomenutelné dovolené? Pokud je tomu skutečně tak, přinášíme vám několik tipů, jak si ji můžete skutečně dokonale užít. Prvním krokem je to, že se odpoutáte od nabídky cestovních kanceláří. Ty se obvykle soustředí jenom na zájezdy pro masy a nejsou schopny nabídnout jakékoliv individuální možnosti. Podívejme se společně na to, jak zájezd dle svých představ naplánovat.

Začínáme výběrem destinace

Ano, to by měl být první krok spojený s výběrem dokonalého zájezdu, tedy vaší dovolené. Dnes v podstatě máme tři hlavní možnosti, kterými se můžeme vydat. A to:

  • Země Evropy
  • Africké země
  • Exotické lokality

Jakmile máte jasno v tom, kam pojedete, je třeba začít vybírat možnost dopravy. Nemusí to být jenom auto, autobus či vlak. Pohodlnou a dnes i levnou cestou je možnost zvolit letadlo. A to proto, že vybrat lze i mezinárodní letiště v jiné zemi. Třeba parkování na letišti v Bratislavě, stejně jako cesta sem může být výhodnější volbou, než pokud poletíte z Prahy či Brna. Takto lze porovnat ceny letů z letišť v podstatě ve všech koutech Evropy. Ideálně u našich sousedů.

Letenku si rezervujete online

Letiště máte vybrané. Nyní je třeba zarezervovat si i konkrétní letenku. I to zvládnete snadno, z pohodlí vašeho domova. Stačí jenom vybrat konkrétní termín spojený s odletem a příletem. Pozor také na cílové letiště, jelikož řada zemí umožní směřovat let do více lokalit. Posledním krokem výběru je letecká společnost. Pokud hledáte kombinaci příznivých cen, komfortu a historie, doporučujeme vám letenky společnosti KLM. Navíc se s touto leteckou společností můžete podívat doslova do všech koutů světa. Letenku jednoduše zaplatíte svou platební kartou, vytisknete dokumenty a již vám nic nebrání v tom těšit se na let.

Naplánujte si trávení volného času

Kdy vyrazíte, to je jenom na vás. Nejste omezováni žádným naplánovaným zájezdem. A tak v čase před odletem můžete postupně dávat dohromady plán vaší cesty. Tedy možnosti, jak budete trávit volný čas. A variant je více než dost. Pokud letíte do Las Vegas, navštivte Casino. Pokud do zajímavých historických měst, je více než jasné, že vás zaujmou hlavně památky. Trávit čas můžete ale i v přírodě, nebo jenom tak relaxovat u hotelového bazénu či na vyhlášených světových plážích. Možností je zkrátka více než dost. Stačí je kombinovat.

Nezapomeňte na suvenýry

A co bude vaším hlavním zážitkem z cesty? Nejenom vzpomínky, nebo fotografie ve vašem digitálním fotoaparátu. Zapomenout byste neměla ani na nákup suvenýrů. Mohou to být pohlednice, typické místní výrobky, stejně jako třeba elegantní hodinky, nebo řada dalších věcí, které si budete moci ze zajímavých zemí i měst přivést. A to nejenom pro vás, jelikož zajímavým dárkem zcela určitě potěšíte také své okolí. A kam máte v plánu vyrazit právě vy? Podělte se i zajímavé tipy a možnosti.

Reklama