Dvě maminky na mateřské, Iva a Gita,  si na deset dní vyměnily manžela i děti. Zatímco Gita cestovala k rodině se dvěma chlapci, Iva naopak k rodině, kde jsou tři dívky a jeden chlapec. Vesměs celá reality show se točila kolem rozpisu na lednici v rodině Gity.

Rozpis velmi důmyslně vymyšlený zapojoval do činností kolem rodiny úplně každého člena. Možná vyjma šestnáctiměsíčního benjamínka. Řídilo se jím vaření, pomoc při vaření, vynášení koše, uklízení nádobí do myčky, vyklízení nádobí z myčky, úklid linky i uspávání malých sourozenců. 

Naplánováno bylo vše tak dokonale, že si Iva často stěžovala, že nemá co dělat. Svému dočasnému partnerovi vyčetla, že si neumí dupnout, že má být pánem rodiny on, zatímco mu velí jeho žena.

Vesměs klidná výměna byla záživná právě jen tím rozpisem. Ten se prolínal celých deset dní do života obou rodin. Zatímco v jedné se Iva podřídila a řídila se danými pravidly, Gitě vyloženě chyběl a snažila se policistu Františka natlačit do něčeho podobného. Ten se nenechal, řekl jí k tomu své a raději ji naučil vyrábět hezké ozdoby na stromeček.

Ani Ivu napřesvědčil ekonom Vláďa, že rozpis je to, co jim doma chybí, a perličkou na rozpisovém dortu byla Vláďova slova při sobotním úklidu na adresu Ivy: "Maminka kouří a tím ztrácí také hodně času." ......letmý pohled do rozpisu a: "Aha, maminka má volný čas, tak může kouřit."

Vůbec rodina Gity působila dost nepřirozeně, plánovaně, zatímco ta Ivy naopak dojmem milujícím, pohodovým. Zcela jasně se vše projevilo při závěrečném přivítání obou maminek ve svém domácím prostředí.

Iva se vrátila domů, kde se jí ihned rozběhli v ústrety oba synkové, aby ji náležitě přivítali, Gitě byli nejmladší vstrčeni do náruče. Lze pochopit, že maminka čtyř dětí si musí den náležitě rozplánovat, ale nevím, zda ledničkový rozpis je zrovna to nejštastnější....

Reklama