Foto: Shutterstock
Cílem projektu je nejen zjistit, jak se chovají přezimující ptáci v Česku, ale také širokou veřejnost přivést blíže k přírodě. Pozorování ptáků se můžete věnovat kdykoli od 8. do 10. ledna a postačí vám jedna hodina pozornosti. Šance spatřit co nejvíce ptáků je ovšem vyšší ráno a k večeru. To, co jste během sčítání viděla, následně vyplníte do formuláře na webu projektu. Další informace, včetně pomůcky na určování ptáků najdete zde.
Předtím, než se do pozorování a sčítání pustíte, určitě zhlédněte video, které vám poradí, jak správně na to.
Nový komentář
Komentáře
Syn pozoroval s dědou a nejvíce bylo sýkorek, pak i brhlík, vrabci, straka a dokonce hrdlička
jdou k rozpůlenému jablíčku a vyzobou ho tak dokonale, že zbyde jenom šlupka
to je teď moje kino

Dala jsem krmení do krmítka a a snad jen straku jsem tu viděla, jinak vůbec nic. Letos ani vrabce nevidím.
Sýkorky k nám létaly na krmítko hodně, akorát je od toho vyháněl vrabec domácí, nakonec se nám tito vrabci usídlili a sýkorky vidím jen občas. Také sem tam na dvůr přiletí kos.
Určitě, sčítáme pravidelně.
Těchto sýkorek máme na krmítku nejvíc. Hned po nich hrdličky. Když jsme bydleli v malém městě u Brna, střídalo se na krmítku víc druhů ptactva, brhlík, dlask, pěnkava, jíkavec, modřinky, stehlík, zvonek, hýl, kos a nevím co všechno. Tady se brhlík a kos objeví občas, navíc jsou všichni zmlsaní a jedou jim jen slunečnice a ořechy. Semtam sezobnou jeřabiny, ale ovesné vločky tam už ani nedávám, ani nekupuju lojové koule, to má tady každý a ty jim taky nejedou.