Pro mne bylo vždy už jen název „Dubaj“ cosi vzletného. Místo, kde je teplo, pláže a moře, není to tak daleká exotika, město, které povstalo z písku a kde díky bohatství vznikla ojedinělá nejmodernější světová architektura. Také ale něco záhadného, co jsem si nedovedla představit.

obrazek.png

Jak se může v nákupním středisku lyžovat? Jak asi vypadají uměle vytvořené ostrovy ve tvaru palmy? Jaké to je být na nejvyšší budově světa? Jak se snoubí historické tradice arabského světa s nejmodernějším pojetím života? Na tyto otázky jsem našla odpověď díky své prosincové cestě do Dubaje. Je to pro mne další zajímavé a nevšední místo, které jsem toužila poznat.

5a451700f177eobrazek.png

Foto: Shutterstock.com

Musím přiznat, že město Dubaj na mne zapůsobilo. Připadala jsem si jak v budoucnosti, ve světe ocelových konstrukcí s prosklenými, ve slunci zářícími obrovskými okny. Ve městě, kde je spousta zeleně, i když stojí na vyprahlé poušti. Příjemně mne překvapilo, že i v tomto hypermoderním městě jsou krásné vkusné pláže s moderním zázemím plné lidí, rodin s dětmi, které se bezstarostně koupou. Večer se ulice centra a pěší promenády zaplní lidmi a rozvoní se nabídka různých restaurací nabízejících skvělou kuchyni – základem je tradiční arabská kuchyně, ale nabízí také ryby a mořské plody. I když se jedná o muslimskou zemi, v Dubaji potkáte kohokoliv – je to kosmopolitní město složené s přistěhovalců z různých zemí, různých vyznání. Tato pestrost mne nadchla. Mám ráda moderní svět, výzvy, které se plní.  A taková Dubaj je.

5a451256dc9c3obrazek.png

5a45126d21898obrazek.png

5a4512a7050feobrazek.png

5a4512b2b09f4obrazek.png

Měla jsem možnost dostat se na nejvyšší budovu světa a večer pod ní sdílet s ostatními nádherný zážitek, vodní a světelnou show Dubai Fountain, což je největší zpívající a tančící fontána na světě. Projela jsem při západu slunce ve vytuněném džípu písečné duny, navštívila jsem rodinné zábavné parky, proletěla jsem se hydroplánem nad umělými neskutečnými ostrovy ve tvaru palem. Také jsem prošla tradiční trhy s kořením a potravinami, světoznámou uličku s obchody plnými zlata a drahých kamenů, připadala jsem si jako v pohádce. O tom všem vám napíšu ve článcích, které připravuji.

5a45129589972obrazek.png

Pokud se rozhodujete, kam vyrazit příští rok, zařaďte do svých plánů Dubaj. Užijte si tady několik dnů, budete okouzlení stejně jako já. 

5a451235cabf5obrazek.png

Moje články:

Zajímavé stránky:

Dubajský průvodce – stáhněte si aplikaci do telefonu www.visitdubai.com/cs/travel-planning/travel-tools/get-the-app

Zájezdy s cestovní kanceláří: www.fischer.cz

Reklama