Nastává období, kdy se jeden rok střídá s druhým. Je to doba z mého pohledu na rozhraní konce a začátku. Mystické období, kdy se láme čas, staré necháváme za sebou (alespoň v to doufáme) a k novému teprve hledíme…

Je to období, kdy si dáváme různá předsevzetí a zároveň vytahujeme chyby, kterých jsme si vědomi a které se snažíme neopakovat v etapě, která se před námi otevírá. Mnoho lidí používá na konci roku různé prostředky, jak nahlédnout do budoucnosti. Vždyť koho z nás neláká nakouknout osudu pod pokličku a zjistit, co že to pro nás chystá?

Každé takové věštění je již od pradávna spojeno se plamenem hořících svíček. Magie a světlo zapálené svíce jsou spojené nádoby již od počátku věků, zřejmě již od času, kdy první čarodějka na zemi použila koště jako dopravní prostředek. 

svi

Podle Bílé magie Ileany Abrevové má plamen svíčky velikou moc. Předává naše potřeby a přání vesmíru a zároveň vyzařuje univerzální energii, která je prostředkem, jak komunikovat s nebesy. Veledůležitá je v této komunikaci barva svíčky, ta hraje důležitou roli v každém rituálu! Ileana ve své knize popisuje, že každou svíčku, kterou použije, nejprve obřadně zasvětí. Vezme ze spíže láhev olivového oleje a trochu si ho dá na dlaň. Potom si ruce promne a svíčku obřadně potře. Pravou rukou natírá vršek a levou spodek svíce. Toto pomazání vždy spojuje s důvodem, proč svíčku zapaluje.

Já sama svíčky používám, kdy to jen jde, možná podvědomě mě malé mihotavé světýlko každé svíčky uklidňuje a dodává harmonii. Možná tím spaluji negativní emoce v sobě či kolem mě… Těžko říci, o co všechno jde, když člověk škrtne sirkou a zapálí si svíčku. Možná je to opravdu tak, že dáváme pradávné znamení vzhůru do oblak: jsem tady a o něco bych chtěla poprosit. :-) 

Doporučení barev podle Ileany

 • Bílou a růžovou svíčku zapalujte pro dobrou náladu, pokud k vám někdo přijde na návštěvu a setkání bude mít báječný průběh.
 • Modrou a růžovou svíčku zapalte, pokud hledáte dům vašich snů, je však potřeba, abyste si u toho představovali, že tento dům již máte a ne že se to jednou stane.
 • Červenou svíčku zapalte pro energii a sílu, máte-li pocit, že je potřebujete dodat.
 • Bílou a modrou svíčku použijte, když si přejete mít doma příjemné ovzduší, pro každodenní klid či pro obnovení přátelství.
 • Žlutou svíčku doporučuje Ileana pro koncentraci a učení, nejlépe když vaše děti dělají domácí úkoly. :-)
 • Růžovou a bílou svíčku použijte, pokud máte pocit, že ve vašem životě chybí láska… Ale také jimi můžete přivolat anděly. 
 • Růžovou a zelenou rozsviťte, až budete připraveni nalézt lásku životní, kdosi vás pak vyhledá a zamilujete se do sebe.
 • Zelenou svíčku pak zapalte, pokud žádáte vesmír o nalezení nové práce. Ale také při žádosti o peníze či při potížích ve finančních záležitostech…
 • Červenou a oranžovou svíčku použijte pro nalezení odvahy.
 • Modrá a černá svíčka dobře poslouží jako ochrana před nebezpečím, pokud se obáváte, že vám nebo vašim milým něco hrozí.
 • Modrou a žlutou svíčku zapalte po citovém rozchodu či ukončení vztahu. Tyto svíčky můžete zapálit také proto, abyste pomohli někomu jinému v jeho problémech při rozchodu...
 • Zelenou a černou svíčku můžete použít, pokud má někdo sklon k sobectví a egoismu a vy byste mu rádi pomohli, zapalte svíce v jeho jménu.
 • Žluté a růžové svíčky ve větším množství by měly hořet, pokud si žena přeje otěhotnět.
Reklama