ben-s.jpgFoto: Profimedia

„Přepadl mě smutek, pláč, bezmoc, zoufalství, vztek… Nemohla jsem uvěřit tomu, co vidím. Že se tohle utrpení děje, kvůli nám lidem. Ani já jsem nedokázala vydržet dokoukat sedmiminutové video z laboratoří do konce, představte si, že testovaná zvířata musí vydržet mnohem víc! Buďme prosím ohleduplní a zodpovědní. Pojďme to změnit!” napsala na svůj instagramový účet v reakci na zhlédnutí záběrů utrpení pokusných zvířat v laboratořích Veronika Čermák Macková.

A podobně na tom byl i Ben Cristovao, Dewii, Jana Stryková, Anežka Chudlíková alias Not So Funny Any a další osobnosti, které se do kampaně Za Evropu bez pokusů na zvířatech zapojili. Na osvětovém videu je vidět, jak od děsivých záběrů odvrací zrak a pláčou.

Video s názvem A jak zareagujete na utrpení zvířat Vy? vidělo za jediný den skoro 1,2 milionu lidí. A to jen na sociálních sítích Svobody zvířat.

„Máme velkou radost, že video se známými osobnostmi zaujalo tolik lidí, kteří nejsou lhostejní k utrpení zvířat a jsou ochotni podpořit lepší svět pro zvířata. Věříme, že díky tomu je nyní změna opravdu možná a utrpení zvířat v laboratořích se stane minulostí. Jsme také rádi, že se nám během tak krátké doby podařilo dosáhnout stanoveného minimálního počtu podpisů za Českou republiku. Nyní jsme v počtu podpisů na prvním místě a předběhli jsme i takové státy jako je Francie či Německo. Nicméně aby se Evropská komise začala našimi požadavky zabývat, je potřeba alespoň 1 milion podpisů. Proto sbíráme dál,” říká Barbora Bartušková Večlová, předsedkyně Svobody zvířat.

Chcete svůj podpis připojit i vy? Stačí navštívit stránky Za pokusy bez zvířat.

Zdroj informací: Za pokusy bez zvířat, Svoboda zvířat