• Celých 96 % lidí má své tajné sexuální fantazie.
  • 89 % lidí sní o sexu ve třech.
  • Extroverti častěji sní o skupinovém sexu a nemonogamních erotických zážitcících.
  • Introverti se pak ve svých fantaziích rádi staví do extrovertních rolí.

5b4dbbe1da671obrazek.png

Starší lidé touží po trojce, mladí po BDSM

Sex ve třech se ve dvouletém průzkumu s názvem „Co lidé chtějí“ (What People Want study), jehož se zúčastnilo přes 4 tisíce lidí, objevil na pomyslné první příčce sexuálních fantazií. Výsledky průzkumu též ukázaly, že obliba této fantazie roste s věkem. Nejrozšířenější byla mezi muži a ženami ve věku 40 až 50 let. „V tomto věku již obvykle lidé mají stabilního dlouhodobého partnera, a aby jejich sexuální život nezevšedněl, zajímají se o různé způsoby, jak jej ozvláštnit,“ dodává k tématu Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.

Mladé to zase táhne k BDSM hrátkám. Touží po nich zejména ženy, které si díky nim mohou buď vychutnat pocit dominance nad muži, nebo se naopak v podřízené pozici zcela vložit do jejich rukou. Submisivní role dle výzkumu láká 65 % lidí, dominance 60 %. Z BDSM prvků je nejoblíbenější svazování, ale i plácání na zadek či kousání.

Na třetí příčce se v průzkumu objevil dobrodružný sex, například zkoušení netradičních poloh či erotické hrátky na veřejných místech – z těch lidé zmiňovali například i palubu letadla.

5b4dbbbb1831aobrazek.png

Homoerotika výrazně vede mezi ženami

Další z rozšířených sexuálních fantazií je sex s příslušníkem stejného pohlaví. Ta je dle průzkumu častější u heterosexuálních žen (59 %) než mužů (26 %). U mužů se však více projevují fantazie spojené s transsexualitou a cross-dressingem (převlékání do šatů opačného pohlaví). Téměř 80 % mužů a 62 % žen dle průzkumu rovněž snilo o výměně partnerů, 58 % mužů pak přiznalo fantazírování o tom, jak sledují svou partnerku při sexu s někým jiným. Průzkum ovšem dále zjistil, že 9 z 10 lidí si ve svých sexuálních fantaziích představuje současného partnera, více než polovina lidí pak přiznala, že tak činí často.

Uložit

Reklama