Jak známo, pizza se narodila v báječné neapolské kuchyni. Název pizza již znala středověká latina, měla jej za „ chléb chudých“, připravovaný v Neapoli. Původní pizza by milovníky jejích dnešních pestrobarevných chutí a vůní nejspíš zaskočila. Byl to jen vyválený kus těsta, kterým pekař zkoušel teplotu své rozpálené chlebové pece. Na tento „odpad“ nedočkavě před pekárnou čekával zástup chudáků a žebráků. V časech hojnosti se placka pomazala olivovým olejem a později se začaly navrch přidávat další ingredience, třeba sušené ryby nebo sýr.

oetker

Ovšem, vezmeme-li do úvahy, že pizza je pouhou pečenou plackou z nekvašeného těsta, pak její tradice sahá mnohem dál. Takový pokrm připravovali již lidé v neolitu, znali jej i staří Egypťané, Řekové a Římané (ti si jej oblíbili s česnekem nebo s cibulí a také ochucený bobkovým listem). Tento druh chleba měli za každodenní příděl své stravy perští vojáci a sušili si jej na svých štítech.

Slovo „pizza“ nejspíše pochází z řeckého „pita“, které si středověká neapolština přetvořila do výrazu „picea“. Jak šel čas, začala se prostá chlebová placka „krášlit“ dalšími přísadami. Nejčastěji sýrem, rajskými jablíčky, plátky slaniny nebo nejrůznějším kořením. Král Ferdinand I. podle legendy tajně vyrážel v přestrojení za měšťana do ulic, aby si pochutnal na pizze. Dvůr totiž považoval toto jídlo za příliš sprosté.

Za skutečný svátek a kulinářské „nanebevzetí“ pizzy se považuje 12. června 1889. Tehdy neapolský kuchař Raffaele Esposito vytvořil na počest královny Markéty Savojské, která přijela na návštěvu města, pizzu v italských národních barvách (červená - rajský protlak, bílá - sýr mozzarella a zelená - bazalka). A nazval ji jednoduše po Jejím Veličenstvu - Margerita. Ovšem rozličné druhy pizzy se pekly již dříve. Klasik Alexandre Dumas popisuje roku 1843 hned tři známé druhy této slavné placky.

oetker

S trochou nadsázky by se dalo říci, že pizza byla prvním „fast-foodem“ na světě! Na začátku její slávy se totiž prodávala výhradně u pouličních stánků nebo v pekárnách „přes ulici“. První restaurace, v nichž se při její konzumaci sedělo v poklidu u stolku, začaly vznikat na počátku 19. století. A dostaly název po oblíbené placce - „pizzeria“.

Dnes si již můžete vychutnávat čerstvě upečenou pizzu v pohodlí domova kdykoliv chcete. Díky jedinečné pizze Dr.Oetker Casa di Mama dokonce zcela bez práce. Pizza Casa di Mama je první mražená pizza na čerstvém nepředpečeném těstě. Jedinečná technologie umožňuje zamražení syrové pizzy, takže je u Vás doma poprvé a zcela čerstvě upečená. Pizza se vyznačuje tenkým těstem, nadýchanými a křupavými okraji a bohatou oblohou z čerstvých kvalitních surovin.

Pokaždé Vás nadchne svojí nezaměnitelnou chutí.

Více informací na stránkách Casadimama ZDE

Reklama