Vždy když jsem se stěhovala, brala jsem to jako změnu k lepšímu. Nový začátek. Lákaly mě ty dveře, které právě otvírám, a netuším, co je za nimi. Vždy jsem věřila, že mě v tom zatím neprobádaném prostoru čeká nějaké dobrodružství… A ono tam také vždy bylo.

Na ta stará místa jsem pak jako sentimentální holka občas chodívala, ale nikdy jsem nelitovala, ty otisky mého dřívějšího života jako by vychladly, ztratily lesk a obsah. Žila jsem tím novým. Na mé poslední opuštěné místo (před rokem) již také nepotřebuji chodit, ale jedna věc mi z něj přece chybí - jsou to mé krásné pivoňky. Měli jsme jich mnoho, světle růžové i ty tmavší, sladce vonící a překrásné. Květ, který má tolik lístků, že se jen těžko dají spočítat, ale těšíte se na ně každé jaro! Je totiž stále ještě jejich čas.

pivoňka

Pivoňka podle květové terapie má energetické vlastnosti léčení na dálku, posílání lásky, pomoc v budoucnosti, léčení konfliktů v zahraničí a zvyšování energie. Je v přímém spojení s archandělem Rafaelem a Sandalfonem. Z našich životních center - čaker pak s kořenovou, sakrální a srdeční. 

Světoznámá mystička Doreen Virtue nás nabádá, abychom použili pivoňku k vytvoření vlastní podpůrné báze, pokud víme, že ji budeme v budoucnu potřebovat. Je to vynikající pro situace, jako je např. operace, pohovor nebo důležité setkání. Máme možnost jednoduše požádat pivoňku, aby nám v podobné situaci pomohla. Energií této květiny je čistá láska a léčení. Je to rostlinka, jež se neskonale hodí pro posílání druhým - aby měli užitek z květové terapie. Můžeme ji však požádat i o pomoc sami pro sebe či požádat i jiné květy pro léčení na dálku. Třeba v situaci, kdy vaše přítelkyně hledá milostný vztah, lze použít kytici rudých růží a právě pivoňek.

pivoňka

Jemné poselství tohoto kvítečku podle Doreen  zní asi takto: Naslouchám vašemu srdci, kterak volá vaši rodinu a přátele, kteří žijí daleko od vás. Nyní se k vám přidávám a společně vyšleme léčivé modlitby a myšlenky. Ujišťuji vás, že k vašim milovaným se tato přání a modlitby, které jim s láskou posíláte, dostanou, jelikož energie proudí skrze andělskou síť. Vzdálenost není podstatná. Bude to, jako kdybyste byli právě s nimi. Představujte si, že se s nimi držíte za ruku a společně se objímáte.

Pivoňka podle květové terapie dokáže pomoci každému, kdo chce zvládnout situaci, ve které se právě nachází. Dokáže léčit oblasti či země, které zažívají neklidná období a destrukční energii. 

Doreen dále doporučuje jednoduchý proces. Sedněte si s tímto kvítkem, dejte svou dominantní ruku blízko pivoňčiných okvětních lístků a poté požádejte o pomoc pro své milované blízké nebo oblasti, které ji potřebují…

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama