Doby, kdy pití piva bylo výsadou pouze mužů, jsou dávno pryč.  V dnešní široké nabídce najdete stovky druhů lehkých, dezertních a ovocných piv v broušených sklenicích, se kterými budete vypadat elegantně a zároveň si pochutnáte.

adPodle posledního zjištění Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) pije zlatavý mok více než 62% ženské populace. Zatímco muži spíše holdují komerčním ležákům a výčepním pivům, ženy si potrpí především na pivo, které pijí takzvaně na „chuť“.

Tak trochu jiné pivo…
Fenoménem se v posledních letech staly především pivní speciály, stouty, potery a ovocné radlery. Podle manažerky pivní restaurace T-Anker Ivany Žitníkové je rozdíl mezi stoutem a poterem především v barvě. „Poter patří mezi piva, která jsou velmi tmavá a chuťově vyzrálá, vyrábí se z hnědého sladu a vyznačuje se poměrně vysokým obsahem alkoholu, až 9%. Originální poter chutná po kávě a ovoci. Stout zase patří mezi obdobu porteru, jen je díky praženému sladu a ječmenu tmavší až černý,“ informuje manažerka.

Půllitrům odzvonilo! V kurzu jsou speciální pivní sklenice
Ženy nechtějí pít pivo v půlitrovém těžkém „kryglu“, ale potrpí si i na tvar sklenic, proto i sebemenší pivovar myslí v současné době na design. Na každý tip piva můžete ve specializovaných restauracích dostat broušenou skleničku na nožičce od různých baculatých tvarů, až po velice úzké a vysoké připomínající sklenice na šampaňské. Kromě designu vynikne díky tvaru také skvělá vůně a chuť.

 „Ženy mají především zafixovanýpach a chuť chmele, více se jim tedy zamlouvají ovocná piva,“ připouští manažerka. Najdou se ale i „pivařky“, kterým hořká chuť vyhovuje. „K pivu se musíte propít, já osobně mám raději pivo s výraznou hořkou chutí, naše T-Anker dvanáctka má dokonce 40 IBU a podáváme jí v baculatých pivních sklenicích,“ dodává s úsměvem Ivana Žitníková. Pozn. (IBU - jednotka pro měření hořkosti piva).

Tip pivní restaurace T-Anker

Nevíte, jaké pivo byste si měla vybrat, protože se ztrácíte v široké nabídce? Nabízíme Vám několik speciálů, které byste měla zaručeně ochutnat.

Kasteel Rouge

kkPatří mezi silná ovocná piva s vysokým obsahem alkoholu (8%). Pivo pochází z Belgie, má temně rudou barvu, krásně voní a sladce chutná po višních. Hodí se k samostatnému pití, ale také jako digestive nebo příjemná tečka k dezertům.

Objem: 0,3l a 0,7l
Cena: 79,- a 239,-

Mongozo Coconout

kokosmangozo.jpg

Máte rádi exotiku a vůni kokosu? Potom vyzkoušejte Mongozo Coconout, skvělé lehké kokosové pivo s 3,6 % alkoholu, pochází z Belgie a hodí se jako báječné letní osvěžení. V restauraci T-Anker ho navíc podáváme ve stylových nádobách z kokosu. Pivo je sametově jemné a má světlou barvu.

Objem: 0,3l
Cena: 79,-

Cuvée du Chateau Kasteel – pivní klenot

retetArchivní belgické speciální tmavé pivo - ročník 2001. Toto 22° pivo je skutečnou korunou pivovarnického řemesla a pýchou belgického pivovaru Van Honsebrouck. Základ tvoří tmavé pivo  Kasteel Bruin, které zraje 10 let v plném klidu pivovarských sklepů, což mu dodává nezaměnitelnou vůni i sametově elegantní chuť. Vysoká pevná pěna tvoří na skle krásné šněrování, vůně připomíná kvalitní portské. Jemná vyvážená chuť s nádechem pražených a karamelizovaných sladů s hořkým podtónem anglických chmelů v doznívání řadí tento prestižní ležák mezi komplexní gastronomická vysoce ceněná piva.

Objem: 0,7l
Cena: 249,-

rthhrnjhT – Anker
Nepasterizovaná čistá 12°, kterou si restaurace T-Anker nechává speciálně vařit v Pivovaru Sv. Vojtěcha na Břevnově. Pivo vyniká plnou chutí a výjimečnou hořkostí 40 IBU. Světlý nepasterizovaný ležák s pětiprocentním obsahem alkoholu je vyráběn z výhradně českých surovin – žateckého chmele a moravského sladu. Ležák se hodí především k masům a doporučujeme ho konzumovat především v chladnějších měsících.

Objem: 0,3l a 0,7l
Cena: 35,- a 95,-

V nabídce najdete také pivo Floris Passion , které chutná exotickém ovoci, nebo Barbar med – speciální medové pivo. Obecně ale platí, že v letních měsících jsou vhodnější lehčí osvěžující piva a na zimu zase silnější speciály s vyšším podílem alkoholu.

Chcete se o jednotlivých pivech, jejich historii a chuti dozvědět více? Od května 2014 bude pro Vás otevřen v restauraci T-Anker speciální dámský klub Ladies Beer Klub, kde můžete ochutnávat lehké i silnější pivní speciály a co víc – čeká na Vás i speciální kosmetické poradenství pod taktovkou zkušené kosmetičky a vizážistky.

fznrmntjgjmj

Kde nás najdete?

Restaurace T-Anker s kapacitou 60 míst se nachází v 5. patře obchodního domu Kotva. Dostanete se k nám buď přímo obchodním centrem, pokud se necháte vyvézt jezdícími schody až do nejvyššího patra, nebo můžete využít speciální rychlovýtah z boční strany Kotvy.

Máme zde více než 100 druhů piv z celého světa a devět na čepu, pivo se mění dle sezónní nabídky, stálicí je náš světlý ležák T-Anker, který máme na čepu celoročně.

Více informací na: www.t-anker.cz

tisková zpráva

Reklama