Pivo dělá hezká těla? No, tak o tom bychom mohli s úspěchem pochybovat. Přeci jen pivní ozdoba v podobě pneumatik moc krásy nenadělá, ale pivo jako takové je pití, bez kterého se český národ asi neobejde. Pivnice najdete i v tom nezapadlejším koutě a samotné pivo má navíc všestranné využití.

Pivo není žádným výmyslem moderní doby. Vařilo se už v dobách starého Říma. V samotném Českém království bylo na tři tisíce pivovarů a nezřídka se pivo užívalo a doporučovalo jako lék. A bodejť by ne. Pivo totiž obsahuje na třicet minerálů a stopových prvků. Notoricky známý je vysoký obsah vitamínu B. V posledních letech přišli vědci dokonce s tím, že ten kdo pije pivo, chrání tak své tělo před onemocněním srdce a krevního oběhu a snižuje riziko mrtvice.

Pokud nepijete zrovna sudy denně pak vězte, že je vhodným doplňkem stravy, který snižuje krevní tlak. Doplní vám energii a má i relativně nízký obsah alkoholu. Snadno s ním zaženete žízeň a doplníte tekutiny.

Pivo se využívá i v kosmetice. Výtažky z chmele se přidávají do krémů a kosmetických přípravků. Pivem se dají natužit vlasy a pokud si budete pivem pravidelně oplachovat vlasy dosáhnete krásného lesku a pevnosti. Tradičního pivního zápachu se bát prý nemusíte.

Vaření piva nepřísluší už jen pivovarům, pivo si můžete uvařit i sami doma. A vězte, že pár nadšenců se u nás v republice najde, kteří každoročně stáčejí své vlastní domácí pivo. Avšak práce je to složitá, náročná na čas a trpělivost a hlavně se budete velmi těžko dostávat k potřebným surovinám. Takže za mě - raději tu práci přenechám odborníkům.

A ač se to zdá jako naprostý nesmysl, s pivem se dá i hubnout. Existuje i dieta, kde hlavní roli hraje pivo a prý je navíc účinná.

Pivo je výbornou kulinářskou surovinou a přidat se dá téměř do každého jídla. Můžete z něj udělat polévku, guláš i pomazánku. Skvělá je kachna na pivu, ale stejně tak v něm můžete utopit králíka i kapra. A aby vám na stole nechyběl dezert, můžete upéct třeba pivní štrůdl.

A mimochodem, věděli jste, že původně se tácky nepoužívaly pod půlitr, ale na něj, aby se zabránilo padání nečistot a mušek do piva?

Tak co říkáte? Nemáte chuť na jedno točené?

Reklama