Osud mi nadělil do vínku vlasy, se kterými jsem celkem spokojená. Jsou pevné, mírně vlnité, bez lupů, ale - jsou bez lesku. Naštěstí dnes už existují přípravky, které tuto "vadu" umějí odstranit. Ale v dobách dávných tomu tak nebylo.
A tady je historka z mého dětství, kdy jsem si chtěla vlasy vylepšit.
Bylo mi asi 14 let a ve škole jsme s holkama probíraly "zaručené" domácí přípravky k úpravě vlasů. Dozvěděla jsem například, že na lesk vlasů je nejlepší PIVO. A to pivo tmavé, nejlépe Plzeň. Hned ten samý večer jsem tajně vzala taťkovi jednu lahev. Tenkrát Plzeňské pivo ještě nebylo tak dostupné jako dnes a táta si ho šetřil pro zvláštní hosty. Po umytí šamponem jsem otevřela lahev a celou si ji nalila na vlasy. Pěkně jsem si pivem promnula celou hlavu a celá šťastná, že už budu mít  báječné vlasy, jsem si sedla v obýváku k televizi a čekala až mi vlasy uschnou. Táta vkročil do pokoje, nasál nosem "pivní" vůni, přistoupil ke mně, naklonil se k mým vlasům a zařval: "Proboha, co jsi to dělala? Vždyť ty smrdíš jako celá putyka 5. cenové skupiny".
Vyskočila jsem a začala vztekle přecházet po pokoji a vykládat tátovi, že jedině pivo je nejlepší na lesk vlasů. Skočil do spíše, aby se podíval na své lahváče. Vrátil se a se smíchem se mě ptá: "A kolik jsi toho na ty vlasy vylila, co?" "No, přece celou flašku", já nato.
Začal se smát na celé kolo, zavolal mamku a ta mi vysvětlila, že stačilo si nalít do dlaně a vetřít do vlasů. Hned jsem si šla umýt vlasy znovu, abych ráno ve škole nebudila pozornost, že jsem večer nasávala.
Od té doby jsem každé mytí vlasů zakončovala "pivním balzámem" a světe, div se, ono to opravdu fungovalo. Vlasy byly lesklé a já byla spokojená.
Vzdávám hold kvalitním vlasům.
Januše.
Milá Januše,
děkuji za veselou historku a za radu, jdu si koupit lahváče...
Reklama