Píše s nadšením čtenářka s nickem Bohuša. Je vodní živel, a tak ji musí mít vně i uvnitř. Co pije a kolik toho vypije, vám prozradí ve svém příspěvku

Ahoj holky, pitný režim, tak to je moje...jsem vodní živel, vodu miluji a je pro mě velmi důležitá. Denně vypiji kolem tří litrů tekutin. Z jara si vařívám čajíčky...hlavně z kopřiv. Ale jinak během roku stabilně popíjím meltu-to je moje droga. Hned po ránu uvařím silnou meltu a během dne si ji ředím převařenou vodou. Tento můj životabudič popíjím během celého dne a věřím sloganu na meltě: KDO CHCE SVĚŽÍ BÝTI, MUSÍ MELTU PÍTI!

Je pravda,že tuto tekutinu jsem se naučila pít až před deseti lety,kdy se mě narodila první dcera a známá mě radila,abych prý měla mlíko,že mám pít meltu. Do té doby jsem meltu nikdy neochutnala...té chuti jsem se obávala,ale stalo se,já si MELTU zamilovala a od té doby je to můj nápoj číslo jedna.

S meltou jsem měla i jednu příhodu spojenou s policií. Dopoledne jsem měla jet do okresního města něco vyřizovat. A jelikož bez tekutin to během dne u mě nejde, tak jsem si meltu navařila a že si ji naleju do plastové lahve. Jenomže zrovna jsem žádnou plastovku nenašla, a tak jsem zavolala na sousedku a ta mně jednu pohodila. Byla to dvoulitrovka, sice od vína, ale však co, když ji vypláchnu, nic se nestane. A přesně tak jsem to provedla.

Ve spěchu jsem si láhev položila na sedadlo spolujezdce a už jsem jela. Při jízdě jsem si občas cucla a byla jsem navýsost spokojená...cesta hladce ubíhala, hudba mě do rytmu skvěle vyhrávala a já si prozpěvovala.

Najednou hledím a hlídka policie mě ukazuje, že mám zastavit u krajnice-no a co, vždyt jsem nic neprovedla, byla jsem si jistá. A tak jsem v klídku zastavila. Pan od policie mě vyzval k proukázání dokladů...v pohodě, byla jsem víc než vysmátá...,najednou koukl do auta a netvářil se nijak příjemně: „Paní vy jste pila?!?!“ Jeho tón byl víc než výhružný. A už volal kolegu s detektorem alkoholu: „TAKOVÁ HEZKÁ A CHLASTÁ VÍNO Z PLASŤÁKU A ZA VOLANTEM“...ten naběhl a prý jestli dobrovolně „fouknu“.

Ta plastová láhev už byla dobře odpitá a já se jim snažila vysvětlit, že v láhvi není víno, ale melta...povím vám, že to byla komedie. Pánové si byli jistí, že jsem opilá, a že odmítám „foukat“ a já je přesvědčovala, nech si cucnou a pak uvidí...! No nakonec jsem „foukla“ a byla opravdu čistá...pustili mě s úsměvem na rtech, ale co to dalo práce a přesvědčování...:-)

Krásný víkend přeje Bohuša

Pozn. edakce: Text nebyl redakčně upraven

Milá Bohušo, díky za pěknou příhodu, to jste si je asi musela pěkně vychutnat, co? Mimochodem, meltu mám také moc ráda. Už z dětsví, kdy jí měla babaička vždycky hrnek na plotně. Ale dnes z časových důvodů nahrazuji carem, nebo čekankovou kávou, ale není to ono. Melta je melta.

Prozradíte nám svůj tip na zdravý nápoj, kterým bychom mohly dohnat pitný režim? Co nejraději pijete vy, milé ženy-in? Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama