Školní rok se nenápadně přehoupl do své druhé poloviny a děti, povětšinou vydováděné a vyvětrané po prázdninách, zase sedí dlouhé hodiny ve vyhřátých třídách a o přestávkách řádí po chodbách nebo na školní zahradě. Možná si myslíte, že jako rodiče nemáte šanci zasáhnout do běžného denního režimu svého školáka, snad kromě toho, že mu ráno připravíte svačinu. Zde je několik tipů, jak dítěti náročný školní den trochu vylepšit.
Aby se dítě mohlo soustředit na vykládanou látku a na všechny nároky, které jsou na něj v hodině kladeny, potřebuje se dobře koncentrovat. To však nejde, pokud jsou ve hře rušivé vlivy jako například horko nebo chlad. Oblečení do školy by mělo být pohodlné, vzdušné a v ideálním případě vrstvené, aby se dítě mohlo volně pohybovat a přitom přizpůsobovat množství vrstev aktuální teplotě ve třídě nebo jinde. Pro dobrou koncentraci je také zapotřebí mít dostatek energie, ale ne zase přecpaný žaludek. Školák by měl odcházet z domova za svými denními povinnostmi nasnídaný, i kdyby to mělo znamenat, že bude muset vstát o půl hodiny dříve, než je mu milo. Svačina by měla být vydatná, ale nic se nesmí přehánět - po půlce kuřete nebo kvádru čokoládové buchty se dítě na výuku sotva soustředí. ;-) Dalším nezbytným bodem školního programu je pitný režim. Nějaké tekutiny se dají tělu dodat například v podobě ovoce, ale nejjistější je nějaký osvěžující nápoj.
Tipem, který děti určitě ocení pro jeho lahodnou ovocnou chuť, je osvěžující rozpustný nápoj Tang Plus. Jeho příprava po ránu vám nezabere ani minutu a můžete si být jisti, že vaše dítě má ve škole nejen stále co pít, ale také má dostatečný přísun vitamínů a minerálů, kterých je zrovna teď, kdy chřipky útočí, řádně zapotřebí. Tang Plus obsahuje kromě přírodních ovocných složek vitamín C, provitamín A a calcium. V současné době si můžete vybrat ze dvou příchutí - Pomeranč-papája-jablko a Pomeranč-jahoda-banán. Tang Plus je k dostání v praktickém 45g balení. Z jednoho sáčku tak lze získat po smíchání s vodou celý litr lahodného nápoje s opravdovou chutí čerstvého ovoce.