Všude kolem nás o něm slyšíme. Musíme vypít dva a půl až tři litry tekutin denně. Samozřejmě nejlépe vody. Ale jak to do sebe dostat, když nemáme  žízeň a patříme mezi nepijavce?

water

Toť otázka, na kterou hledám dopověď. Včera jsem byla u poradkyně na výživu. Ne kvůli sobě, pouze jako doprovod a chystám o tom reportáž. Ale o tom až příště. Dnes se zaměřím na pitný režim, na který samozřejmě také došlo.

Kolik a čeho máme vypít, abychom povzbudili metabolismus a zdravě hydratovaly svůj organismus? Je to individuální. Já se svou konstitucí nemusím zvládnout tři litry. To se mi ulevilo. Stačí 1,5 až dva. Ve skutečnosti do sebe s bídou dostanu litr. A to jsem šla vážně do sebe po konzultaci s „lymfodrenážní“ masérkou.

Nedostatek tekutin způsobuje spoustu problémů a může za vrásky, celulitidu, zácpu, potíže se zažíváním, únavu, bolest hlavy atd

Vodu si tělo nekompromisně žádá za každých okolností a bylo by pošetilé si myslet, že ho uchlácholí pár sklenek vody denně, prokládaných hrnky kávy, která tělu vodu nedává, ale naopak bere. Stejně jako alkohol a černý čaj.

Já patřím mezi nepijavce. Ráno hrnek čaje, v práci několik hrnků kafe, sem tam sklenka minerálky, a večer skoro nic.

Ale už na sobě pracuju.

Kafe jsem vyměnila za žitnou kávu a minerálku za ředěný jablečný džus, ale stále mi to činí obrovské potíže.

Jak tedy pít?

Také jsem se dozvěděla, jak pít. Ne že do sebe najedenou napumpujete litr a budete si myslet, že je to tak v pořádku. Pít se má průběžně, po malých doušcích celý den. Nejlépe čistou vodu bez bublinek, bylinkové nebo zelené čaje, ředěné ovocné a zeleninové šťávy.

Ach jo. Vždycky jsem měla pocit, že tolik vody do sebe prostě nedostanu. Tak se to budu muset naučit, protože nechci vrásky, celulitidu, zažívací potíže, bolesti hlavy… !

  • A co vy, milé ženy-in, jak jste na tom s pitným režimem?
  • Můžete se pochválit, nebo jste stejný lajdák jako já?
  • Kolik toho denně vypijete a co? Patříte mezi pijavce, nebo nepijavce?
  • Doplňujete tekutiny i jiným způsobem než pitím? Jíte hodně zeleniny a ovoce? I to se prý počítá.
  • Máte nějaký recept, jak správně a zdravě pít?
  • Měla jste někdy nějaké zdravotní potíže kvůli nedostatečnému přísunu tekutin?
  • Poučila jste se?

Napište mi na redakce@zena-in.cz

Co vám mohu nabídnout za příspěvek?

Pitný režim pro vaši pleť od značky Avon Osvěžující pleťová voda a hydratační gel

cena

Reklama