By mohl být vzorovým „pitelníčkem“ (když je jídelníček, tak proč ne pitelníček?) pro nás pro všechny. A že je ukončem něčím ostřejším z ledu? Proč ne, vy můžete mít jinou volbu, ale já jsem za.

5:30 espresso  a hrnek zeleného  čaje. Studené nemohu po ránu totiž ani cítit a kávu si dávám, abych  vůbec viděla, zda louhuji sáček čaje nebo pohozenou fusekli mých dětí…i když výsledek by byl barevně asi stejný.

8:00 Jsem zodpovědnost sama, a abych nezapomínala na pitný režim, zakoupila jsem půllitrový hrnek na čaj. Je to takový epesní keramický lavorek s dvěma růžovými prasátky. Nebyl tehdy k mání totiž blbější motiv, než cicmající se vepříci . . . Nicméně ho po okraj zaplním horkým zeleným  čajem, který popíjím při práci.

12:00 Kdo navštívil naši kantýnu, neuvěří, že si po obědě dávám jen espresso a nepokouším se mastnotu rozbít alespoň panákem Sava. Při myšlence na další prase čaje se můj obličej začíná nápadně podobat indiánskému totemu. Beru tedy půllitrovou petku a mažu na záchod pro čistou pramenitou vodu. Máme tam totiž umyvadlo. . .

15:00 Jelikož se oteplilo a jezdím domů městskou hromadnou popravou, natočím flaštičku ještě jednou po okraj plnou a vyrážím vstříc dobrodružství  našeho dopravního podniku.

17:00 Dcera chce podepsat žákovskou knížku, učitelka pokládá otázky, na které neznám odpovědi, kluci se rvou, jestli budou koukat na Pata a Mata nebo Šmouly.  Křičím a v kuchyňských dózách hledám otrušík. Když ho nenajdu ani v kávě od tchýně, postavím vodu na bylinkový čaj.  Za okny pěstuji mátu a meduňku v truhlíku. Já vím, že ho asi používají i holubi coby záchod, ale stejně, čerstvé je čerstvé a v centru města moc frfňat nemůžete.

20:00  Zdivočelý potěr je nahnán do postýlek. „Jdu  si pro pití, chceš něco?“ ptám se manžela.  „Máme led?“ 

„Máme.“

„Dáme něco na led?“

„Dáme.“

Nechávám svému osudu půllitrové čuníky na mém pracovním stole a pitný režim dne ukončuji štamprličkou dorostenecké velikosti.

No co co co. Klasik praví: morálka zapadá spolu se sluncem, probuďte se stoprocentním člověkem.

TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Toro, poučte mě, co je to dorostenecká velikost?

Jak jste na tom s pitným režimem vy, milé ženy-in? Vzala byste si za příklad Toru? Pijete podobně svědomitě, nebo to trochu „flákáte“? Ukončujete pitný režim něčím „ostřejším“? Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama