denik-seznam.jpg
Zdroj info: Shutterstock 

Zaznamenává vaši cestu životem

Až se za dvacet let zavzpomínáte, pravděpodobně si vybavíte svůj maturitní večírek, vysokoškolské párty, první rande se svým současným mužem či ten výlet do Paříže, který jste podnikli se svými přáteli. Byla by ale škoda ochudit se o konkrétní vzpomínky, jako například co dobrého jste jedli, co nejšílenějšího jste na daném místě zažili nebo jaké vtipné hlášky přitom padly. Až se se svými přáteli po letech opět setkáte, můžete se těmto zážitkům společně zasmát.

Pomáhá utřídit cíle

Každý člověk má ve svém životě nějaký cíl. Ne všichni ovšem na sto procent tuší, kam svůj život chtějí přesně směřovat. Když si ale jednotlivé konkrétní cíle stanovíte na papíře, můžete je postupně rozvíjet a připisovat k nim další poznámky. To vám může v cestě za vaším snem dost pomoci.

Zlepšuje duševní zdraví

Psaní deníku vám pomůže lépe zvládat deprese, úzkosti i stres. Uvolnění zadržovaných emocí či frustrace na papír totiž uleví myslí od starostí i dotěrných myšlenek. Svůj deník můžete využít také jako nástroj pro sledování nálady. Pozitivní vliv psaní deníku na psychické zdraví člověka bylo prokázáno vědci.

Pomůže vylepšit váš písemný projev

Každý má svůj jedinečný styl a způsob, jakým se vyjadřuje. Když si budete psát pravidelně deník, budete se ve svém písemném projevu zdokonalovat, a kdo ví. Pokud nakonec uznáte, že je váš život natolik zajímavý, že by mohl nadchnout čtenáře, můžete svůj deník zkusit vydat jakožto své paměti.

kniha.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Zvýší vaši kreativitu

Při psaní deníku můžete být sami sebou. Veškeré své fantazie či sny sem můžete bez obav a hlavně bez obalu vepsat. To, že budete mít možnost experimentovat s vlastními myšlenkami, ve vás vzbudí nové nápady. Neomezený prostor umožňuje neomezený tok nových myšlenek a nápadů.

Zdroj info: autorka článku, readersmeetjourney.cloudcreatewritenowstudie

Reklama