649d80e562b95obrazek.png
Foto: Shutterstock

Stranger Things - Running Up That Hill

Poslední, zatím čtvrtá, série Stranger Things přinesla nové postavy, nového zloducha i původní postavu, o které jsme si mysleli, že ji už neuvidíme. Mimo tohle všechno ale představila také píseň, kterou by spousta lidí (především mladší generace) vůbec neznala. Jedná se o píseň Running Up That Hill z roku 1985 od britské zpěvačky Kate Bush.

Téměř okamžitě po svém vydání v roce 85 se píseň umístila na třetím místě v hitparádě UK Singles Chart a na 30. místě v Billboard Hot 100 ve Spojených státech. Rok po svém vydání byla pak tato píseň nominována na britskou píseň roku na BRIT Awards.

Obrovskou pozornost si pak vydobyla opět v roce 2022, kdy s začala objevovat na žebříčcích po celém světě. V osmi zemích se pak dokonce umístila na první příčce a na Billboard Hot 100 tentokrát dosáhla vrcholu číslo 3.

Strážci Galaxie – Come and Get Your Love

V roce 2014 zazněla skladba v úvodu nového filmu s názvem Strážci Galaxie, kdy byla společně s několika dalšími hity ze 70. let na playlistu hlavního hrdiny Petera Quilla.

Jedná se o píseň americké rockové kapely Redbone, která byla uvedena na jejich pátém albu z roku 1973. Jako první indiánská kapela pak Redbone dosáhla první pětky v žebříčku Billboard Hot 100, když obsadila páté místo. Sláva této písně byla obnovena znovu s rokem 2014.

Lady Bird - Crash into Me

Další rocková skupina Dave Matthews Band vydala song Crash into Me v roce 1996 jako třetí singl z jejich druhého alba s názvem Crash. Ačkoli byla píseň nominována za Nejlepší rockový výkon dua či skupiny s vokály na cenu Grammy v roce 98, vnímání této písně u lidí bylo rozporuplné. Někomu se totiž zdála přeslazená a možná i trochu divná.

To se ale změnilo s příchodem filmu Lady Bird v roce 2017. Režisérka filmu totiž toto píseň použila pro zlomový okamžik hlavní postavy, a to se souzněním lidí rezonovalo.

The Umbrella Academy - I Think We're Alone Now

Tato píseň byla napsaná a složená Ritchiem Cordellem a jako první ji nahráli Tommy James and the Shondells. Píseň sklidila velký úspěch a byla několikrát převzata jinými umělci, mezi kterými vyčnívá cover od americké zpěvačky Tiffany Darwish z roku 1987. Právě její nahrávka obsadila první místo na žebříčcích různých zemí, včetně USA, Británie, Kanady a Nového Zélandu.

V roce 2019 tato píseň zazněla v první epizodě seriálu The Umbrella Academy a tím zažila svůj velký comeback. Dokonce se začala objevovat také na TikToku.

Wednesday - Goo Goo Muck

Tanec Wednesday na školním plese je asi jedním z nejnapodobovanějších tanečních kreací po celém světě. Píseň, na kterou Wednesday ve stejnojmenném seriálu tančí a která obletěla TikTok pochází k roku 1962, kdy ji napsala a nahrála kapela Ronnie Cook and the Gaylads. O několik desetiletí později, konkrétně v roce 1981, se této písně chopila punk rocková skupina The Cramps, kterou můžeme v seriálu Tima Burtona slyšet.

Zdroj info: buzzfeedbillboardamericansongwriter, wikipedie

Čtěte také: 

Reklama