Piškotová roláda s marmeládou je klasika, kterou můžete servírovat do půl hodiny. Rychlá, jednoduchá a hlavně chutná. Když zvládnete piškotové těsto, máte vyhráno. Marmeládu můžete vyměnit za jakoukoli náplň a variací je nekonečné množství...

roláda

Piškotová roláda se u nás doma dělala vždy, když se ohlásila návštěva těsně před svým příjezdem. Suroviny na ni totiž má doma každý a maminka ji měla hotovou během dvaceti minut.

 

 

 

 

 

Suroviny:

  • 4 vejce
  • 4 lžíce polohrubé mouky
  • 4 lžíce cukru
  • špetka soli

žloudekVajíčka oddělíme a z bílků a špetky soli ušleháme dostatečně tuhý sníh. Vyzkoušela jsem na šlehání testovací kuchyňský robot ETA Gratus Max. Rychlé a bez práce. Jedna mísa vystřídala druhou. Na řadu přišly žloutky s cukrem. Po ušlehání jsem opatrně vmíchala mouku a na závěr stěrkou opět vmíchala obláčky sněhu.

Poté těsto putovalo na plech s pečícím papírem. Je potřeba ho rovnoměrně rozetřít po celé ploše a poté dát jen na čtyři až šest minut do trouby na 170sníh stupňů a pečlivě hlídat.

Na rolování jsem si vzala k ruce manžela, ale nakonec nebylo jeho rukou téměř potřeba. Těsto jsme přenesli na pečícím papíru z plechu na velké kuchyňské prkénko. Pomocí dlouhého nože jsem těsto opatrně oddělila od papíru, rychle pomazala marmeládou a srolovala. Na závěr můžete roládu pocukrovat.

Kuchyňský robot ETA Gratus MAX

Kuchyňský robot ETA Gratus MAX umí doslova zázraky - mixovat, hníst, šlehat, mísit, strouhat, mlít i plnit uzeniny. Překvapí vás výkonným motorem 1200 W a bohatým příslušenstvím, vč. mlýnku na maso, na mák, skleněného mixéru a struhadel. Robot Gratus jev České republice nejprodávanějším robotem posledních tří let. Více se dozvíte na stránkách eta.cz.

Eta

Co všechno dokáže kuchyňský robot ETA Gratus? Přečtěte si naše testování.

Reklama