5e4fc1ea8247cobrazek.png
Vývoj nezastavíte. Frčely boty na klínku (a co hůř, dokonce i tenisky!), nosily se super vysoké a super tenké jehly, v nichž si přiznejme, že byl každý krok utrpením, v zimní sezoně se neobejdeme bez robustních podpatků, v nichž se lépe zdolávají „kočičí hlavy“ a teď přichází novinka – extravagantní podpatky. Boty, které jsou doslova vyšperkované podpatky, které jen tak nepřehlédnete. Jsou unikátní svým asymetrickým tvarem, ať už inspirované šikmou věží v Itálii nebo připomínající střechu domu. 

Tento mikro trend se sice jeví na první pohled jako nepatrný a přehlédnutelný, ale nenechte se mýlit, boty díky nim získávají novou tvář, a co víc, jsou šik, nosivé a vysoké tak akorát, aby se v nich dal zdolat i ten nejdelší pracovní den.

Extravagant heels is the new black!

Název pisa říká vše podstatné: asymetrický a lehce zakulacený tvar, který nejčastěji vede diagonálně dovnitř, výška „kačenek“, a právě tato malá výška podpatku slaví svůj comeback. Jejich extravagantní sourozenec, tedy jehly zakončené ve tvaru jehlanu, se sice jeví na první pohled nebezpečně, ale nenechte se mýlit, díky šiřší ploše podpatku v nich snadno prochodíte celý den. 

„Kačenky“ byly představeny na konci 50. let jako boty pro mladé ženy, které by si měly zvyknout na nošení vyšších podpatků. Staly se populárními v šedesátých letech díky stylové ikoně Audrey Hepburn, poté stály ve stínu masivních bot na platformě v 70. let a jejich návrat se uskutečnil až v letech 80. A právě tato poslední zmiňovaná dekáda se vrátila ve velkém. Tentokrát ale definuje gang odvážných rebelek, které si místo klasických lodiček raději vezmou tak trochu výstřední střevíčky.
5e4fc2fff0827obrazek.png

Jak nosit „kačenky“?

Vzhledem k jejich povaze (výšce a extravagantnějšímu tvaru) doporučujeme tyto boty na podpatku nosit s džíny v délce nad kotníky, anebo se sukní či šaty maximálně v midi délce. Díky tomu neztratíte opticky na výšce a vaše nohy budou nekonečně dlouhé.

Také si přečtěte:

Reklama