Johny Depp a Penelope Cruz – běžte se na ně podívat. Noví piráti jsou film, který, i když nedosahuje kvalit předchozích dílů, byste měly vidět!

piráti Děj filmu: 

Johnny Depp se vrací ke své ikonické roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním příběhu plném pravdy, zrady, mládí a odchodů. Když se Jack setká se ženou ze své minulosti (Penelope Cruz), není si jistý, zda jde o lásku - nebo zda tato žena jen „hraje na city“ a využívá ho, aby našla legendární Pramen mládí. Když ho donutí, aby vstoupil na palubu Queen Anne’s Revenge, lodi obávaného piráta Černovouse (Ian McShane), Jack se ocitá v nečekaném dobrodružství, kde neví, koho se obávat více: Černovouse, nebo ženy ze své minulosti. Film je uveden v českých kinech ve 3D s dabingem, ve 2D s dabingem i s titulky.

(oficiální text distributora)

Osobní dojmy:

piráti

Piráti z Karibiku jsou synonymem pro vtipně a svižně natočený spektákl, který vás na začátku vtáhne do děje, a než se nadějete, jsou na plátně titulky a vaše romantická duše řve: Ne, já ještě nechci konec!

A přesně stejný dojem máte z první půlhodiny nového dílu: Na vlnách podivna. Johny Depp se tváří stejně podivně a úchvatně jako předtím a Penelope Cruz je prostě baba k nakousnutí. Vtip se střídá s akcí a vy se cítíte jako doma. Vše se chová a vypadá tak, jak očekáváte. Příběh vás unáší a vy se bavíte.

piráti

Pak však přijde chvíle, kdy v záplavě dialogů a akce zjistíte, že se vytratil svérázný humor, a občas vás napadne, že tady něco nesedí. Bavíte se dál, příběh plyne, ale pocit pohody se rozplývá. Ne, ten film nenudí, dál šlape jako hodinky, ale jako by pomalu ztrácel poetiku předchozích dílů a stával se z něj obyčejný pirátský film.

Na filmu jsem byl se svým desetiletým synem, který předchozí díly miluje, velmi se těšil. Ale i on mi po skončení říkal, že je rád, že to viděl, ale že na DVD to nechce, že to bylo hodně strašidelné. Přitom strašidelných scén tam bylo stejně jako v předchozích dílech, jen ty scény dřív působily humorněji, v Na vlnách podivna působí spíše prvoplánovitě hrubě.

Ale jak píšu v úvodu, ten film rozhodně stojí za zhlédnutí. Oproti většinové produkci Hollywoodu je to stále ještě film s nečekanou dávkou svěžího humoru, jen je ho tam méně a není podprahovou linkou celého příběhu.

Proč se na to jít podívat?

piráti Ženy: kapitán Sparrow, Černovous, výuka, jak výrazem tváře pobláznit muže

Muži: Penelope Cruz, všechny mořské panny, výcvik odolnosti proti svůdným pohledům žen

Děti: honičky, šermovačky, výbuchy a tajemství

Stejné pro všechny: zajímavý film, zábava, a pokud znáte předchozí díly, tak tenhle si nemůžete nechat ujít.

Nenechte se odradit výše uvedeným textem, pocity po skončení filmu jsem měl různorodé, ten film mne prostě chladným nenechal. Nenatočit geniální film, ale jen hodně nadprůměrný, přec není až tak špatné.

Za sebe bych dal 80 %

Reklama