Čtenářka pinokio potřebuje odvetu k tomu, aby se dokázala poprat se životem. A umí to odmala. Děkuji jí, za otevřenost, se kterou své msty popisuje. Jsem přesvědčen, že je to věc, která je častější, než je patrné z většiny dnešních příspěvků. A odsouzení si rozhodně nezaslouží.

Dobrý den,
 nejsem zastáncem rčení,kdo po tobě kamenem,ty po něm chlebem.Malé křivdy překousnu,některé rozdýchám,ale větší podraz klidně oplatím.Jsem pomstychtivá.Už v šesti letech,kdy můj otec oslavoval narození mého bratra a máma byla v nemocnici,jsem ho nepustila v noci domů.Dala jsem klíč z druhé strany,aby se dovnitř nedostal.Moje první sladká pomsta.
 Jako svobodná jsem bydlela v pronájmu s kamarádkou/aspoň jsem si to myslela/,znala jsem ji deset let,která mi ukradla našetřené peníze a zlatý řetízek.Samozřejmě jsem se odstěhovala,ale hodně jsem tuto zradu obrečela.Peníze ani řetízek už jsem nikdy neviděla.Dva roky nato se přišla ucházet o zaměstnání,kde jsem pracovala i já.Nejhorší na tom bylo,že dělala jakoby se nic nestalo a tvářila se jako moje nejlepší kamarádka.Vedoucí věděla,že ji znám a zeptala se na můj názor.A já se pomstila,řekla jsem jí o krádeži,tím pádem jí nevzala.Pomsta byla sladká.
  Bohužel,je to jedna z vlastností,na kterou nejsem hrdá,ale občas,abych se dokázala se životem poprat,je pro mě nezbytná.

pinokio
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma je:

Pomsta bude (byla) sladká!

  • Ublížil vám někdy někdo a vy jste mu to vrátila?
  • Plánujte nějakou pomstu?
  • Potřebujete se sladkou pomstou poradit?
  • Jaký to byl pocit? Dobrý, nebo špatný?
  • Litujete nějaké pomsty?
  • Nebo vám je msta cizí?
  • Věříte, že se vám msta, může vymstít?

Vše směřujte na

redakce@zena-in.cz

A jedna z vás získá úžasně dobrou bonboniéru ve tvaru srdce s pralinkami s náplní nugátovou a oříšky od Milky.

cokolada milka

Reklama