Který je ten nejlepší? Úplně normálně prožitá, pohodová sobota. Hlavně ne taková, jakou zažívala čtenářka s nickem pinokio ve svém dětství.

Dobrý den,
jako dítě jsme měli šílený sobotní rituál úklidu. Máma nás budila kolem sedmé a museli jsme gruntovat.Pak jsme jeli k babičce,která nás také zapřáhla,když ne na zahradě,tak v domácnosti.Ať bylo hezky nebo škaredě,v sobotu se prostě uklízelo nebo zahradničilo a s mámou ani s babičkou nic nehlo.Večer jsme dorazili od babičky unavenější než kdybychom pracovali v dole.

Dnes, s mojí rodinou sobotní rituál probíhá úplně jinak.Ráno se všichni vzbudíme/já,dcera,manžel/,zalezeme si v obýváku ještě pod deku,přitulíme se a až se nám chce,uděláme snídani.Kolikrát snídáme ještě v pyžamu/někdy i obědváme/.Díváme se na pohádky,nikam nespěcháme.Já udělám něco lehkého na oběd a domluvíme se,kam vyrazíme.Pokud je zima,jezdíme na bazén nebo do kina,nebo se domluvíme s kamarády,kteří mají stejně staré děti a podnikáme něco spolu,pokud je teplo,kouknem na internet a jedeme kam se nám chce/v rámci finančních možností,samozřejmě/.Prostě si užíváme.Kolikrát nemusíme ani nikam jezdit,naplánujem grilovačku,pozveme přátele a jen tak si lebedíme. Sobota už pro mě bude vždycky odpočinkový den,trávený s rodinou a nejbližšími přáteli. Prostě pohodička.
A to je náš nejlepší rodinný rituál.

Pinokio

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Vaše rodina má štěstí, že jste se v tomto nedala po matce a po babičce. Soucítím s vámi, i v mém dětství byla sobota dnem hrůzy, radši bych šla do školy.
Děkuji za příspěvek a přeji pěknou „sobotu“ a neděli ))
Saša

Téma 30. 3. 2012: Rodinné tradice a rituály

  • Dodržujete rodinné tradice a rituály?
    př. čtení pohádek na dobrou noc, rodinné výlety, přání k narozeninám a svátkům, nejen našim, ale i babičkám a dědečkům… ad.
  • Máte nějaké vlastní, nové rodinné rituály?
  • Vzbouřily se někdy vaše děti?
  • Vzbouřily jste se Vy?
  • Považujete dodržování rodinných rituálů za staromilské?
  • Snažily jste se rodinné rituály dodržovat třeba i po rozchodu s partnerem, když jste zůstaly s dětmi samy?

Napište vaše názory, životní příběhy i zkušenosti k tomuto tématu. Budeme se těšit.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Dva vybrané příspěvky odměníme balíčkem se sušenkami Oreo, každý v hodnotě 200 Kč.

foto

Reklama