„Raději budu nahá než nosit kožešinu,“ hlásí vysvlečená zpěvačka Pink z plakátů organizace pro etické zacházení se zvířaty PETA. Zapojila se tak do kampaně proti nošení kožešin. Co popřála lidem, kteří se do cizí kůže rádi oblékají?

Podle Pink by si měl každý uvědomit, jak hrozná muka kožešinová zvířata zažívají jen kvůli módním trendům. „Zvířata jsou ty nejčistší duše na světě. Neznají faleš a jsou nejvěrnějšími stvořeními na Zemi. Přála bych každému, aby ho kouslo do zadku právě to zvíře, jehož kožešinu má na sobě,“ vzkázala s tím, že ani ona dříve nebyla zrovna vzorná. Přiznala, že v minulosti prošla sobeckou fází života a na několika akcích se v kožešině také objevila. S tím je ale konec, protože prozřela.

Zařadila se tak mezi celebrity jako je Naomi Campbellová, Charlize Theronová, Pamela Andersonová nebo Eva Mendesová, které proti oblékání pravých kožešin bojují. V Česku se veřejně proti vyslovila například Lejla Abbasová, Jana Janěková, Petra Černocká nebo Jaroslava Obermaierová. Stále se však najde spousta hvězd, které si pravého norka, činčilu nebo lišku rády obléknou. Nočními můrami ochránců zvířat tak je třeba Kim Kardashianová, Jennifer Lopezová, Beyonce nebo Lady Gaga.

V České republice jsou podle organizace Svoboda zvířat v současné době chováni převážně norci a dva druhy lišek – liška obecná, která u nás žije i ve volné přírodě, a liška polární. V minimální míře jsou u nás chovány také činčily a pravděpodobně i fretky. Celkově se tu odhadem chová okolo 11 000 zvířat.

pink

 

Reklama