Pil...co? Ještě se to k vám nedoneslo? Piloxing je vzrušující cvičení hollywoodských celebrit (cvičí údajně i Hillary Duff) , jež dorazilo téměř bez zpoždění i do české kotliny, resp. našich tělocvičen.

Spojení Pilates (flexibilita) a boxu (výkon, hbitost, vytrvalost), při kterém spálíte kalorie i vytvarujete svaly, je nyní hitem číslo jedna. Náročné, leč prý zábavné, neboť vše je propojeno v celek sexy pohybů. Díky speciálním rukavicím navíc krásně zformujete paže.

Kdo je Viveca Jensen

Stejně jako za populárním Zumba finess stojí snědý mládenec Beto Perez, s nápadem Piloxing přišla i tentokrát jedna osoba - a tou je švédská tanečnice a trenérka celebrit Viveca Jensen. A hned si získala armádu žen a dívek

Blonďatá vypracovaná kráska, která zúročila své dosavadní zkušenosti v oboru fitness, podtrhla ženskost a smyslnost nového cvičebního programu i barvami - oblékla „své“ ženy do kombinace růžové a černé.

A tak na oficiálním vizuálu (stejně jako na stánku tradičního sportovního veletrhu FIBO, který se nedávno konal), vidíme vše růžově. A to teď nemyslím ironicky. Vypadá to, že metoda, kde se slučuje na první pohled neslučitelné, jak je často opakováno v odborných kruzích, tj. pilates a box, bude ještě nabírat další fanynky.

Jana Šťastná, www.damske-fitko-beroun.cz

Sama jsem Piloxing objevila před více než rokem a půl a na první pohled se mi to zdálo jako cvičení, které hledám,“ říká Jana Šťastná, s kterou si můžete zacvičit v Dámském fitku Beroun.

Piloxing je cvičení energické, rychlé a zároveň ženské. V poslední době se vůbec intenzivní intervalové tréninky těší velké popularitě. A Piloxing je jedním z nich. Střídají se bloky intenzivního boxu s bloky Pilates a prokládají se tanečními částmi.

  • Nebojte se: Pokud nepatříte k milovníkům tanečního aerobiku nebo Zumba fitness, nemusíte mít strach - u těchto tanečních kroků se vám nohy opravdu nezamotají.

Cvičební pomůcky

Na Piloxing toho ani moc nepotřebujete. Cvičí se bosky, a to je další atribut, který jsem si skutečně zamilovala,“ říká nadšeně Jana Šťastná. Takže stačí popadnout tričko a elasťáky a jste vybavená. „Časem doporučuji pořídit si speciální piloxingové rukavice, které váží dohromady půl kila a slouží nám k úžasnému formování paží a zároveň pomáhají ke správnému vedení paží při boxování. Mohu potvrdit, že mým klientkám, které cvičí Piloxing, se krásně vytvarovaly paže, a nic se nám na nich neklepe,“ usmívá se oblíbená instruktorka z Berouna.

Viveca Jensen team, www.piloxing.com

Jak vypadá lekce Piloxing

Díky dynamickým pohybům trénujeme kardiovaskulární systém, vyplavují se endorfiny a procvičuje se celé tělo. Paže jsme již zmiňovali... „Ale samozřejmě zabrat dostávají i nohy, zadeček a břicho - svaly se tak krásně tvarují. Ten pocit, kdy nohy pálí a my nadšeně dáváme ještě jednu sérii, a přesně ve chvíli, když už máme pocit, že nemůžeme, přejdeme na boxovací blok, kdy ze sebe dostáváme všechnu energii a zároveň nás to neskutečně nabíjí, je nepopsatelný,“ vypráví o svém oblibeném cvičení Jana a dodává, že na konci každé hodiny je i část na podložce. „A také toto cvičení je velmi intenzivní a účinné,“ zdůrazňuje.

Pokud jste se do Piloxingu ještě nestihla zamilovat, doporučujeme ho minimálně vyzkoušet. Všechny skalní fanynky Piloxingu se pak nemohou dočkat lekce se samotnou zakladatelkou Piloxingu - Vivecou Jensen, která to rozbalí v Praze v červnu v rámci Reebok Wellness Maratonu.

A bude to jistě zážitek, kde se budeme cítit všechny Sleek-Sexy-Powerful. Že tomuto heslu nerozumíte? Přijďte vyzkoušet třeba mou lekci, a hned budete vědět, co to znamená,“ uzavírá Jana Šťastná.

Autorka článku provozuje specializovaný server www.aerobic.cz s databází instruktorů v celé ČR.

Přečtěte si také:

Reklama