Zpěvačka Eva Pilarová (68) umí i po tolika letech strávených v českém showbyznysu pořád něčím překvapovat. Kromě zpívání byla dlouhou dobu spojována s vařením. Nyní se o ní mluví jako o vášnivé fotografce, která by trumfla i leckteré mladší kolegy.

Svou úplně první výstavu fotografií uspořádala Eva Pilarová v roce 1996 v Galerii Orten v Praze. „Tenkrát jsem fotila ještě normální barevné snímky. Byla jsem tehdy plná nadšení, protože jsem přivezla docela zajímavé záběry z Havaje a z cesty po Austrálii a doplnila jsem je fotkami z Prahy," vzpomíná zpěvačka.

Ukázka fotografie, jejíž autorkou je Eva PilarováNa tu velkou slávu jsem tenkrát pozvala spoustu známých fotografů, což mi z dnešního pohledu přijde jako docela velká drzost. A zaslechla jsem, jak tam hodnotí moje fotografie. Jeden říkal: Hele, to je dobrý," a druhý na to: To se to té Pilarce fotí, vždyť na Havaji se fotí samo." Pouze jeden jediný fotograf mě odhalil a věděl, odkud ten záběr neskutečně fialovotemné oblohy s mraky je, a řekl jim: Na Havaji se sice fotí samo, ale tohle je z Břevnovského okrsku." Tím si mě získal," vypráví Pilarová, která nejraději fotí západy slunce. Nebrání se ale i jiným motivům, když jsou něčím zajímavé.

A je mi úplně jedno, zda je to venku nebo doma. Hodně věcí například fotím na chalupě, na severu Čech, protože tam je nádherná příroda. Objevuje se tam neopakovatelné seskupení mraků. Také tam ráda fotím západy slunce. Na východy jsem líná ráno vstávat," přiznává zpěvačka. Fotím toho opravdu velkou spoustu a nestíhám tedy všechno zpracovávat. Nikdy si ale nenechám ujít portréty, ty zpracovávám hned. Mám už jich tolik, že by to vyšlo na obrovskou galerii. Jsou tam nejen zpěváci, ale i herci, sportovci a nebo politici."

Zdroj: Korzo

Líbí se vám písně Evy Pilarové? A věděli jste, že je také nadaná fotografka?
Reklama