S nádhernými sluncem prosvícenými dny přichází i přirozená chuť trávit chvíle jinde než mezi čtyřmi stěnami. Svěží zelená, do které jsou zahaleny větve stromů, nám připomíná probouzející se přírodu, zrovna tak kvítka, jež se prodírají hustým zeleným travním porostem.

Někdy nás hned nenapadne program, jak trávit volný den. Co takhle si zasunout někam do podvědomí, pokud nám dojde inspirace a muzea nás přestanou bavit, můžeme si udělat piknik.

Říkáte, že nemůžete vyrazit na piknik, protože nemáte pravý piknikový koš? Takové to proutěné zavazadlo vybavené talířky, hrníčky, podšálky, příbory a termoskou? Okukovala jste jej za výlohou, ale jeho cena ve vás akorát vyvolávala povzdechnutí? Tak ať. Co takhle zakoupit docela obyčejný  proutěný koš se dvěma víky v lidových potřebách? S plastovým nádobím a příbory váš koš bude jako pírko, případně zakupte papírové talíře, které po použití vyhodíte (ne za sebe).

Máte už vybraný den, kdy pojedete piknikovat, a přemýšlíte o pohoštění? Co je vhodné nabídnout strávníkům?

Určitě dobroty, které se nekazí.

* Jako hlavní jídlo můžete naservírovat taboulet (studený kuskus se zeleninou), bramborové placky (plněné uzeným masem či nivou), těstovinový salát (majonézu raději vynechte).

* Své udělají i kanapky - střídky bílého chleba, bez kůrky, promazávané různými pomazánkami. Zvolte například pažitkovou nebo budapešťskou (s kapiemi).

* Nezapomeňte na okurčičky nabo olivy, případně kečup a horčici.

* Tečka na závěr nesmí chybět: určitě se hodí jogurt, ovoce či ovocný salát, sušenky. 

* Pití - proč si neudělat z vody a vína osvěžující vinný střik, ovšem pokud jedete autem, tak panu řidiči nabídněte pouze nealko. Přibalte termosku s čajem či kávou.

* Sůl, pepř, cukr

 

Při této příležitosti rozhodně zapomeňte na potraviny, které se kazí.
* majonézové saláty či dresinky. Prostě si ten vlašský či pochoutkový salát dáte až v zimě.
* rybí výrobky typu makrela v oleji či zavináč
* šunku či salámy
* máslové či šlehačkové dorty
* zmrzlinu 

Co ještě přibalit

* hygienické emulzí napuštěné ubrousky. Hodí se k utření rukou (před i po jídle). 
* papírové ubrousky
* párátka
* igelitový pytel na odpadky
* toaletní papír (co kdyby...)

Piknik bude příjemným zpestřením i pro děti, zvlášť když se budou přitom moct vyřádit - házet si létajícím talířem, pinkat si míčem, skákat gumu, prohánět švihadlo, hrát badminton.

A třeba piknikem zabijete i 2 mouchy jednou ranou: prostě spojíte příjemné s užitečným (naučit se x stránek ze skript, napsat knihu, vypracovat analýzu...)

PS: bude určitě vhodné přibalit taky deku...
PPS: křížovky s tužkou, časopis, knihu

 

             
Reklama