piknik

Krásné letní počasí svádí k uspořádání pikniku. Pořiďte si piknikový koš s příbory, talířky a skleničkami. K tomu přidejte další koš s jídlem a pitím, pohodlnou piknikovou deku a můžete vyrazit. My vám dnes poradíme, na jakých dobrotách si můžete na pikniku pochutnat.

Inspirací na hostinu pod širým nebem najdete na internetu spoustu. Já jsem šla na jistotu. Na oblíbený Pinterest.com. Kromě několika tipů v dnešním článku tam najdete další desítky a stovky nápadů.

Slané chlebíčky s různými náplněmi se hodí nejen na piknik. Podle chuti a obsahu lednice můžete měnit i druhy chlebíčků. Základ je vždycky stejný - slané chlebové nebo jiné těsto. Určitě nesmí chybět nějaký dobrý sýr.

Zdroj: pinterest.com

slaný chlebíček s olivami

Nezapomeňte na piknik přibalit i dost osvěžujícího ovoce. Kuličky hroznového vína v krabičce, jahody, třešně, čerstvé meruňky. Nebo klidně meloun! Ten můžete nakrájet tak, aby se vám dobře jedl. Hlavně děti tuhle úpravu uvítají.

Zdroj: AThriftyMom.Com

meloun

Geniální plněné bagety. Do libovolné bagety vydlabejte díru, a tu naplňte chutnou pomazánkou. Máte raději vajíčkovou, nebo zeleninovou? Záleží jen na vás. Naplněné bagety zabalte do potravinářské folie a dejte na několik hodin do lednice. Vychladnout a ztuhnout. Vy je potom snadno ostrým nožem nakrájíte a opět zabalíte do folie.Zdroj: pinterest.com

plněná bageta

Podobně jako bagetu můžete naplnit také tortilly. Ty jsou skvělé jak s pomazánkou, tak namazané taveným sýrem, se šunkou a salátem.

Zdroj: kissrecipe.com

plněné tortilly

Bagety můžete také naplnit na povrchu a zapéct pod grilem. Skvělá je směs sýra, klobásek, vajíček a bylinek. Kombinace opět můžete měnit podle nálady a chuti.

Zdroj: pinterest.com  

zapečené bagety

Skvělé barevné špízy. Tenhle nápad moc hezky vypadá a výborně chutná. Přitom je opravdu jednoduchý. Na špízy napíchněte šunku, sýr, plátky okurek, cherry rajčata, olivy, kousky papriky. Výborné!

Zdroj: buzzfeed.com

špízy

Exoticky vypadající a chutnající závitky si zamilujete nejen vy, ale všichni účastníci pikniku. Rýžový papír naplníte směsí ostrých nudlí, zeleniny nebo masa. Každý závitek může mít jiné složení. Příprava je rychlá a snadná. Nezapomeňte na zajímavé omáčky, do kterých si budete závitky namáčet.

Zdroj: minimalistbaker.com

exotické závitky z rýžového papíru

Máte rádi pikniky? Jaké jídlo na ně připravujete?

Čtěte také

Reklama