Jako první nám dnes svůj příspěvek k tématu poslala čtenářka PBD. Myslí si, že názory odborníků se mění a každý by se měl řídit hlavně selským rozumem.

Souhlasím s Vámi, milá PBD, selský rozum platí i v tomhle. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den.

S tím správným množstvím tekutin je to podle jak se vším, co člověk, to názor a časem se názory mění i u jednoho odborníka. Nevím, co je ta správná míra, ale vím, že pít se prostě musí. Tím mám na myslí nealko :)

Já nikdy problém s pitím neměla. Nikdy mě naši nemuseli nutit nebo tak.. Piju, řekla bych, dostatečně a bez lahve s vodou by nebyla moje kabelka kompletní.

Piju kávu, různé čaje, vodu, šťávu, limonády, džusíky - prostě dle aktuální chuti. A taky dle možností - v terénu piju to, co si připraví do láhve, když sem doma, tak piju prostě to, na co je zrovna chuť.

Rady odborníku, ať už ohledně množství tekutin na den, jídelníčku přes den a třeba až k očkování, toho správného zařízení ložnice a nevím co ještě - pořád jsou to jen rady odborníků a kdo ví, jak oni sami žijí, zda nekáží vodu a nepijí víno, jak se říká. Ale ať kdokoliv radí cokoliv, tak by měl člověk používat hlavně svůj vlastní selský rozum - protože kdybychom se měly řídit všema radama více či méně fundovaných odborníků, tak neděláme nic jiného..

Hezký den a pozvedněme číše, ve kterých je to, na co je právě chuť :)

PBD

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak pijete?

  • Pijete hodně, nebo málo?
  • Kolik litrů tekutin vypijete za den?
  • Jak pijí vaše děti? Musíte je nutit, nebo pijí dost?
  • Co si myslíte o tom, že by člověk měl vypít víc než 3 litry tekutin denně?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás tentokrát získá čaje Jemča, a to Kolekci zelených čajů a Kolekci čajů Pigi. Abyste dodržovaly ten pitný režim. :-)

Jako vždy pište na adresu redakce@zena-in.cz, a to do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju a přeju hezký den!

caj4caj5

Reklama