62e6be2aea96acl.jpg
Foto: Shutterstock

O svůj tip se podělil lékař Karan Raj, který se na svých sociálních sítích často vyjadřuje k nejrůznějším tvrzením o lidském těle a zdraví a uvádí je na pravou míru. Tentokrát svým sledujícím prozradil, jak mohou jednoduše zjistit, jestli jsou dostatečně zavodnění.

Test spočívá ve stisku kůže a je velmi rychlý a jednoduchý. Lékař radí stisknout vrásčitou kůži na kloubu prstu a pozorovat, co se bude dít. Pokud se kůže rychle vrátí do původního tvaru a na původní místo, je pravděpodobné, že jste dostatečně hydratovaní. Pokud jí to trvá delší dobu, pravděpodobně je vysušená a vy potřebujete více pít.

Funkčnost tohoto testu potvrdila pro magazín Shape lékařka Alicia Shelly, která poukázala na skutečnost, že pitný režim je velmi individuální a napovědět, jestli je v našem případě dostatečný, může nejen barva moči, ale i reakce pokožky. Dehydrovaná pokožka je méně elastická a obtížněji se vrací do původního stavu. Je ovšem podle ní třeba vzít v úvahu, že u starších lidí se elasticita pokožky s věkem přirozeně zhoršuje.

Zdroje: Shape, TikTok, Alicia Shelly, Karan Raj

Reklama