Dobrý den,

uf, to mi připomíná dětství, kdy jsme si mysleli, že se můžeme
koupat, kdekoliv je voda. A tak jsme směle čachtakali nohama v jednom lovném rybníčku v naší vsi. Voda byla pěkně kalná, ale teplá. Jen jsme smočili nožky, začalo se to ve vodě divoce hemžit a kamarád měl v mžiku olepené nohy pijavicemi. Řval jak na lesy a my vůbec nechápali, jak tam ty žížaly drží. Přiběhla maminka jednoho z děcek u rybníka a všem nám hubovala, co máme za nápady, že se můžeme utopit, a pak málem omdlela, když viděla na Staníkově noze přisáté pijavice. Přinesla si pinzetu a při každém odstraněném kousku to s milou paní málem seklo.

Bylo nám asi 6 let a měli jsme nějaký čas respekt i ze žížal. :-)
Když pijavice vidím třeba v cyclu Survivar, jak se prodí blázni džunglí za miliónem dolarů oblepení pijavicemi, zvedá se mi upřímně řečeno kufřík.

Myslím, že i kdyby se pijavice Čenda a Venda snažily, asi by nebyly mými domácími mazlíčky.

Eliana


Milá Eliana,

takýto pijavicový zážitok musel byť dosť nepríjemný. Tak ako Vám, aj mne je niekledy zle z ľudí, ktorí sú schopní za peniaze urobiť takmer všetko. Nedávno som v televízii videla dokument o mladých ľuďoch, ktorých baví adrenalín a robia tie naneskutočnejšie veci a pritom sa zabávajú napríklad skáču do kaktusov, nechávajú sa tetovať za cesty autom po hrboľatej ceste a podobne. Dorazilo to aj do Čiech. Videla som mladých chlapcov ako sa kúpu v mlákach na Václavskom námestí...

Keby z toho dostali nejakú infekciu, pijavice lekárske by určite pomohli :-)

Prajem krásny deň!   

Reklama