ale docela by je uvítala naše čenářak s nickem Verča27. K její rošťácké povaze by se prý hodily. Nevíte náhodou, kde se dá sehnat krém, po kterém pihy naskáčou? Ptá se vás s humorem sobě vlastním

Pihy nemám. Opravdu ne. Marně zkoumám v zrcadle svůj obličej. Možná tady pod okem - ne, to není piha. Pihy jako Pipi Dlouhá punčocha. Pihy, které dodávají zvláštní mladistvý až rošťácký výraz. Těch se mi prostě nedostává.

Mám pár pigmentových znamének - to ano, jednu jizvu po odstranění toho největšího... a ty příšerné hyperpigmentace v obličeji. Na ty jsem si už tady loni stěžovala tak dlouho, až mi paní redaktorka poslala klobouk a krém... Klobouk mi sluší - moc.

Slušely by mi i ty pihy, ale příroda mi je prostě nenadělila. Přitom jsem určitě mladistvá, rošťácká a v létě mi slunce odbarví mé hnědé vlasy tak trochu do zrzava. Ovšem pihy, které by tak dobře dokreslovaly mou osobnost, prostě chybí.

Nezbývá než se s tím smířit, nebo zkusit sehnat krém, po kterém by se lehounký poprašek pih na mém nose objevil. Ten krém existuje. Ukazovali ho kdysi večer na televizi Noha. Je to nějaký zvláštní druh samoopalováku. U nás v drogérii ho ale nemají. A když si vzpomenu, jak jsem se jednou jedinkrát natřela samoopalovacím krémem, a pak se osypala - ne pihami, ale svědivými pupínky...

Ne, ne, ne prostě se musím smířit s tím, že pihy nemám, stejně jako nemám malířský talent a vilu u lesa. Navíc je mi naprosto jasné, že kdybych ty pihy od přírody měla, strávila bych nekonečné hodiny zkoušením bělících krémů. Ženské se prostě nezavděčíš.

Verča27

To máte pravdu, většina žen neví, co chce, a nedá pokoj, dokud to nedostane

Chtěla byste pihy? máte je? Jste s nimi spokojená, nebo byste se jich nejraději zbavila? jak se chráníte před sluníčkem? Máte mateřská znaménka? Nechala jste si je prohlédnout na dermatologii? S jakým výsledkem?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama