„...já ji pomiluju, ona zase mě mě mě..." řvali kluci na střední, když se jelo autobusem někam na brigádu a já se cudně pýřila. To jsem se za pihy ještě styděla.

Jsem pihatá, i když nejsem zrzka. Jsem pihatá po mamince. Jako malá holka jsem z toho měla šílený mindrák a poznámky typu: „Opalovala ses přes cedník?“ a horší mě doháněly k zuřivosti.
Časem jsem si zvykla, pubertálních narážek ubylo a přibylo lichotek. Nakonec jsem byla něčím výjimečná a zajímavá. Párkrát mi někdo řekl, že jsem podobná M. Jobert...
Dělalo mi to dobře a teď, když už jsou vidět minimálně, se mi po nich trochu stýská. Ty drobné tečky na nose pomalu odcházejí s mým mládím.

soutěž - motýl
Takže holky s pihatým frňáčkem, buďte na něj náležitě pyšné! A ne aby vás napadlo je zapatlávat make-upem, bělit nebo dokonce uvažovat o nějakém drastičtějším způsobu pomocí chemie. Chraň vás ruka Páně, jak říkával moje babička.
Pihy jsou in a dokonce jsem v jednom časopise viděla návod, jak si je uměle nakreslit. Tak vidíte, k tomu se uchylovat nemusíte, protože máte vlastní. A je jedno, jestli celoročně nebo s příchodem prvních slunečních paprsků.

Mám pro vás jen pár drobných rad, jak vypadat ještě půvabněji. Neschovávejte je pod silným make-upem. Nic to neřeší, protože buď hnědé tečky stejně prosvítají a pleť vypadá ušmudlaně, nebo je nános tak silný, že je sice překryje, ale působí to nepřirozeně. Pro vyrovnání barvy pleti používejte raději lehký tónovací krém, který je transparentní. Oční stíny a rtěnku volte v pastelových odstínech a nanášejte je tak šetrně, aby pokožka prosvítala. Křiklavé a tmavé barvy působí na pihovaté pleti příliš tvrdě. Jedinou výjimkou, kde se nemusíte bát „přitlačit“, jsou řasy. Bez tmavé řasenky by měly vaše většinou světlé oči málo kontury.

Tak a můžete hrdě vyrazit pihovatým nosem vpřed. Ale pozor, občas nezaškodí kouknout se pod nohy.

Hezké léto a pihám zdar.

Reklama