Kamarádka Jana ještě před zimou zatoužila po slunci. Z krásné dovolené si ale dovezla více než zážitky. Pigmentové skvrny si na památku od moře nechat rozhodně nechce. Jak s nimi účinně bojovat?

Šetrných metod na účinné odstranění tzv. melasma, které se nejčastěji usídlí na čele, v blízkosti kořene nosu, na tvářích či v okolí očí, je hned několik. Mezi nejmodernější metody patří chemický peeling, intenzivní pulsní světlo nebo metoda Biored peel. Jak si mezi nimi vybrat?

Medicom Clinic ošetření pleti

Archiv MEDICOM Clinic a.s.

Chemický peeling – pomáhá i pečuje o pleť

Pokud jsou skvrny pouze na povrchu kůže, měla by problém vyřešit metoda chemického peelingu. Účinný zákrok je rychlý a má i další pozitivní efekty na kůži. Jakým způsobem probíhá? Zeptali jsme se MUDr. Kataríny Třískové, korektivní dermatoložky z MEDICOM Clinic: „Při proceduře vám štětečkem naneseme na pleť speciální peelingovou směs bohatou na účinné hydrokyseliny, které vaši pokožku barevně sjednotí, zjemní a zároveň projasní.“ Další dobrou zprávou je, že ošetření je vhodné pro všechny typy pleti. Příznivě prospěje stárnoucí i mastné pokožce.

Elůiška Boučkova Medicim ClinicIntenzivní pulzní světlo se dostane do hlubších vrstev

K ošetření intenzivním pulzním světlem se přistupuje tam, kde by chemický peeling nepomohl. Toto ošetření má totiž moc prostoupit do středních a hlubších vrstev kůže. Tzv. IPL se postará o pigment, který se několik dní po zákroku odloupne, a zároveň působí na kolagenová vlákna. Pleť se tedy při zákroku zároveň omladí.

Biored peel? Kombinace obou metod

Pokud chcete v boji proti pigmentovým skvrnám využít toho nejlepšího, vyzkoušejte metodu Biored peel.  „Toto ošetření obě výše zmíněné procedury vhodně kombinuje. V prvním kroku nanášíme na ošetřovanou oblast chemický peeling, ve druhé fázi pak na lokalitu aplikujeme speciální světlolomný gel, přes který provádíme samotné ošetření IPL světlem. Koncovka přístroje vyzařuje silné světlo, které se na povrchu kůže proměňuje v teplo. To odstraňuje pigment, zatahuje jemné kapiláry a obnovuje kolagenní vlákna,“ vysvětluje MUDr. Kataríny Třískové.

V jakém stádiu jsou vaše pigmentové skvrny a jaká metoda je pro vás ta nejvhodnější, vám poradí v MEDICOM Clinic.

Více na www.medicomclinic.cz.

Medicom clinic

Reklama