Přiznejme si otevřeně: pigmentové skvrny na kráse nikomu nepřidávají, proto se jich většina z nás obvykle chce co možná nejdříve zbavit. Ne každá kosmetika na hnědé flíčky ovšem zabírá. Záleží na složení produktů i na jejich kombinaci. Většinou totiž potřebujete rovnou několik produktů z jedné kosmetické řady.

My vám můžeme doporučit námi prověřenou a skutečně účinnou lékařskou kosmetiku NeoStrata, konkrétně její žlutou řadu Enlighten, která se na problém hyperpigmentace přímo zaměřuje. Produkty v této řadě jsou bohaté na extrakt z hroznových jader Chardonnay, výtažky z alpských rostlin, lékořice, stejně jako na vitaminy C a E. Jaké z nich máme na mysli konkrétně a v jakém pořadí jimi o svou pleť pečovat?

Důkladná očista
První pomocník, který by vám neměl chybět na poličce v koupelně, je čisticí gel Ultra Brightening Cleanser. Jeho pomocí odstraníte z pleti mastnotu i make-up a díky obsahu drobných perleťových částeček dopřejete pleti i velmi jemný peeling přispívající k obnově kožních buněk. Vaše pleť se proto ihned po vyčištění tímto gelem viditelně projasní a zároveň se dobře připraví na následnou péči.
5b851cf9d87bcobrazek.pngDoping pro pleť
Po čištění prováděném dvakrát denně, ráno a večer, dopřejte pleti něco mimořádného… Co takhle Illuminating Serum? Jedná se o velmi lehké sérum, které bylo vyvinuto přímo pro pleť trpící hyperpigmentací vlivem UV záření, hormonálními změnami či stárnutím. Sérum obsahuje peptidy, lékořicový extrakt, výtažky z alpských rostlin, vitamin C a k tomu dvanáct různých rozjasňovačů bránících tvorbě pigmenotvých skvrn i výrazně omezujících viditelnost těch stávajících.

Každodenní rutina
V péči o pleť s pigmentovými skvrnami by samozřejmě neměl chybět ani kvalitní denní krém. Po důkladném vyčištění a aplikaci séra proto pleť každé ráno ošetřete také přípravkem Skin Brightener SPF 25. Tento hydratační denní krém se pyšní dokonce trojitým účinkem: zbavuje pleť odumřelých kožních buněk, podporuje přirozenou buněčnou obnovu a sjednocuje barvu i tón pleti. Na nežádoucí melasma pak zaútočí velmi vzácnými a v krému chytře nakombinovanými složkami v čele s extraktem z hroznových jader Chardonnay a vitaminem E, který je vyhlášený mimo jiné svým silným antioxidačním účinkem.

Na dobrou noc
Před spaním pak vyměňte denní krém za dva osvědčené noční spasitele. Prvním z nich je Pigment Controller – lehký noční fluid s Retinolem, vitaminy C a E i výtažky z aplských rostlin. Také tento malý zázrak v tubičce totiž přispěje k eliminaci hyperpigmentace a zabrání tvorbě nových skvrn. Poté si ještě přizvěte na pomoc Pigment Lightening Gel, jímž kvůli jeho silné koncentraci účinných látek ošetřujte pigmentové skvrny raději jen lokálně, zato pokaždé před spaním.

Dobrá rada na závěr
Nikdy ovšem nezapomínejte na následující pravidla, která lze jednoduše shrnout ve třech slovech: důslednost, pravidelnost a trpělivost. Nestřídejte tedy kosmetické produkty, ale raději zůstaňte věrná jedné značce a ucelené řadě, která se na řešení pigmentace přímo specializuje. A nevzdávejte se předčasně. Účinek kosmetiky zkuste hodnotit nejdříve po třech měsících pravidelné aplikace.
 
Chcete vyhrát přípravky z řady Enlighten od lékařské kosmetiky NeoStrata? Sledujte náš Věrnostní klub, kde můžete vyhrát kosmetický balíček v hodnotě 5659 Kč, ve kterém najdete:

  • Čistící pěnivý gel Ultra Brightening Cleanser
  • Denní krém pro řešení nežádoucích pigmentací Enlighten Skin Brightener SPF 25
  • Lotion pro kontolu pigmentace Pigment Controller
  • Rozjasňující sérum Illuminating Serum
  • Rozjasňující gel Pigment Lightening Gel
Reklama