Do České republiky se vrátí slavný francouzský herec Pierre Richard a znovu jako úspěšný a nadšený vinař. Přijede ve středu 23. dubna a představí zde své nejnovější víno Petrus Ricardus. Důležitou součástí jeho programu bude i podpora Nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci.

Pierre Richard stráví v Praze necelé tři dny, přijede ve středu 23. dubna a odjede v pátek 25. dubna. Osobně se zúčastní benefiční večeře a aukce vlastních vín, jejichž výtěžek bude věnován právě Nadaci Krása pomoci, která si klade za cíl pomáhat seniorům.  

senir

„Vzhledem k tomu, že ani já nejsem nejmladší, toto téma mě velmi oslovuje a  jsem nesmírně rád, že mohu slečnu Kuchařovou v jejím konání podpořit,“ říká s lehkým nadhledem Pierre Richard. „Pomohu si citátem od Stendhala - „Krása je příslib štěstí“. Slečna Táňa Kuchařová je toho živoucím důkazem, protože je nejen krásná, ale její zájem o štěstí druhých ji zavedl až k založení Nadace pro pomoc seniorům.“

Nejnovější víno svých vinic Château bel Evêque, které Pierre Richard do Prahy přiveze, se jmenuje Petrus Ricardus. Jde o červené, ročník 2011, a své jméno získalo na počest Richardova stejnojmenného divadelního představení.

vvvv

Produkci svého vinařství představí Pierre Richard na řízené degustaci vedené předním českým sommeliérem Ivo Dvořákem a vedle toho i svým divákům a fanouškům. Setkání s širokou veřejností proběhne ve čtvrtek 24. dubna v prostoru kavárny Lucerna.

Vinařství propadl Pierre Richard už v roce 1986, kdy koupil usedlost v panství Evêque u Středozemního moře ve vinařském regionu Languedoc, Corbieres, a zrenovoval na něm původní vinice. Jeho první produkce sklidila uznání i ocenění a tak Pierre Richard vytvořil svou první pevnou řadu původních regionálních červených vín, která nazval s lehkým humorem Mon Rouge Pif ( volně přeloženo jako Můj červený frňák ). Od té doby vytvořil několik dalších řad vín, jež jsou odborníky řazena mezi nejlepší Corbieres na trhu.

vinicici

zdroj a foto: www.pragency.cz

Reklama