Narodil se v Irsku jako Pierce Brendan Brosnan. Jeho otec Thomas Brosnan byl tesař.
 
Když mu byly 2 roky, jeho otec opustil rodinu. V době Piercových 4. narozenin se jeho matka přestěhovala do Londýna, kam šla pracovat jako zdravotní sestra, aby ho uživila. Mezitím ho vychovávali prarodiče. Po jejich smrti žil s tetou a pak strýcem. Následně byl poslán žít do penzionu, který provozuje jistá Eileen.
 
První film, který viděl, byla bondovka Goldfinger v roce 1964. Tehdy mu bylo 12 let.
 
Brosnan při natáčení filmu Zítřek nikdy neumírá utrpěl zranění a na obličeji měl 8 stehů. Později museli další scény ve filmu natočit tak, aby měl vidět jen jednu stranu tváře.
 
V roce 1980 si vzal australskou herečku Cassandru Harrisovou. Spolu mají syna Seana, narozeného 13. září 1983. Poté, co Cassandřin předchozí manžel zemřel, přijali jeho děti Charlotte a Christopher příjemní po Brosnanovi. Cassandra pak zemřela 28. prosince 1991, kvůli rakovině vaječníků. Bylo jí teprve 43 let. Pierce její děti z předchozího vztahu adoptoval. Stejná nemoc později ve 42 letech vzala život i její dceři Charlotte.


Brosnan je známý svou věrností. Po Cassandřině smrti dlouhá léta truchlil. V roce 1994 se pak setkal s americkou novinářkou Keely Shaye Smith a až v roce 2001, po narození druhého syna Parise, se s ní oženil. Právě Keely mu pomohla se se smrtí první ženy vyrovnat.
 
Má dvojí občanství. Irské a americké. Občanem USA se stal v září 2004.
 
Hlasitě podporuje manželství homosexuálů.
 
Pravidelně věnuje na charitu peníze, které vydělává prodejem svých obrazů.
 
Za každou ze svých rolí Jamese Bonda získal kromě platu také auto.
 
Několikrát byl vybrán jako jeden z padesáti nejkrásnějších lidí na světě.
 
 

Zdroj: Shutterstock & Profimedia
 

Reklama