Nejsou žádnými hezouny, nemají plná konta, oslnivou kariéru ani luxusní „bourák,“ přesto nezájmem žen a sexuální abstinencí rozhodně netrpí. Jejich komunita se rozrůstá neuvěřitelným tempem a takzvaný pick-up stále patří k jednomu z nejoblíbenějších pánských hobby…

muž

Když americká stanice VH1 před pár lety nasadila do svého vysílání reality show THE PICK-UP ARTIST (Mistr svádění), spustila mezi muži hotovou euforii. Show totiž dokumentovala známého pickupera s přezdívkou MISTERY, který krok za krokem z původně naprosto beznadějných zoufalců vychoval obratné svůdce. Kurz zahrnoval návštěvu stylisty, kadeřníka, lekce od zkušených profesorek líbání, ale především psychologické zpracování jejich sebevědomí. V terénu pak Misteryho učni museli prokázat, zda to, co se naučili, umí využít také v praxi.

Negovat a ignorovat

Pickup ale není ničím novým ani v Čechách. Knižní bestseller Hra z pera dalšího zkušeného pickupera Neila Strausse zaznamenala velký úspěch i u nás a jako svou bibli si ji doma schovává nejeden lovec stejně jako zakladatelé českých škol svádění, kterých už u nás funguje několik. A na čem vlastně pickuperská technika stojí? Dá se říci, že celou jeho podstatu vyjadřuje samotný název Straussovy knihy. Hlavní filozofií je skutečně samotná hra a lov. Pickuper nehledá vážnou známost, i když občas takovým dojmem působit může. Dívky nicméně oslovuje za účelem tréninku balicí techniky a zdokonalování se v ní. Účastníci kurzů v rámci studia často vyrážejí se svým školitelem do nočních klubů a podniků.
Bývají dobře a většinou i nápaditě oblečeni, tak aby se alespoň něčím lišili od většiny mužů. Svou oběť takzvaně negují, což znamená, že se dotyčné snaží nejprve nahlodat sebevědomí, a získat si tak její pozornost.
“Víš, že máš zajímavé taneční pohyby? Ty asi nemáš zrovna dokonalý hudební sluch, viď?“

Pokud je pickuperův objekt ve společnosti více lidí, snaží se získat si pozornost ostatních a dívku přitom neustále ignorovat, popřípadě jí odsekávat kousavými poznámkami. Pickupeři vědí, že tímto způsobem ženu neodradí, naopak. Bude ještě více toužit se s „drzounem“ seznámit, popřípadě se nechá vyprovokovat a udělá něco, aby pickuperovi dokázala, že jí křivdí. „Ty jsi určitě feministka, nemáš ráda sex a bojíš se chlapů, přiznej se?“
Když se lovci podaří oběť vylákat do ústraní, zmírní a nasadí další zbraně. Pickupeři mají přehled o věcech, které ženy zajímají – astrologie, magie a podobně. Snaží se dokázat, že jsou dobrými posluchači, ptají se na její zájmy a vyvolávají dojem, že je žena upoutala také jako osobnost.
Za zdařilý zavírák pickuper považuje, když získá telefonní číslo oběti a podaří se mu dívku políbit. Skuteční mistři v oboru však prohlašují, že je možné docílit sexu i s jinak nepřístupnou ženou už po několika hodinách od seznámení. Každý pickuper si svou vlastní techniku vybrušuje postupem času sám.

Pokud vás tedy někde zcela nečekaně, a mnohdy i originálně, osloví zajímavý, vtipný a dobře oblečený muž, mějte se raději na pozoru…

Čtěte také:

Reklama