Každý, kdo často žehlí velké množství prádla, ví, že to s klasickou žehličkou není vždy jednoduché. Malá nádržka na vodu musí být neustále doplňována a konečný efekt vůbec nemusí být uspokojivý. Pokud potřebujete novou žehličku, nebo vás už nebaví ta, co máte doma, máme pro vás zajímavý tip. Philips Provapor GC 6000 jsou revoluční žehličky s novým systémem, které vám pomohou rychle se probojovat hromadami žehlení a přitom dosáhnout dokonalého výsledku.

Nové systémové žehličky Philips Provapor GC 6000 jsou ideální pro lidi, kteří často žehlí velké množství prádla. Na rozdíl od klasických žehliček jsou vybaveny velkým podstavcem s příkonem 1 200 W a o objemu 1 litr, který je kombinací nádržky na vodu a bojleru. Tento bojler neustále zásobuje žehličku párou přes pružnou hadičku, a tím zaručí nepřetržitou možnost napařování bez neustálého doplňování vody. Protože Provapor GC 6000 mají oddělenou nádržku na vodu, jsou lehčí a zacházení s nimi je jednodušší zejména v případech, kdy je doba žehlení delší.

Trvale vysoká produkce páry žehliček Philips Provapor GC 6000 (100 g za minutu, tlak 3,5 baru) znamená, že pára rychle vniká do vláken prádla a zanechává je hladké a nepomačkané. Můžete dokonce žehlit několik vrstev najednou, a tak zredukovat čas, který obvykle na žehlení potřebujete. Pára žehliček Philips Provapor GC 6000 je tak silná, že pracuje, i když je používáte ve vertikální poloze – je tak ideální pro napařování zavěšených kusů oděvů, jako jsou saka, obleky nebo dokonce závěsy a záclony.

Žehličky Provapor GC 6000 jsou vybaveny technicky vyspělou žehlicí plochou CareezaTM, která je šetrná k látce a zabraňuje jejímu nadměrnému přehřátí. Žehlicí plocha je jedinečná také svým dvojitým vzorkem otvorů na páru – každý otvor na žehlicím povrchu má dva ventily na páru; díky nim pára pronikne do tkaniny a záhyby jsou pak odstraněny jednodušeji a rychleji. A navíc koncentrovaný počet těchto otvorů na špičce žehlicí plochy umožňuje páře žehličky dostat se i do těch nejobtížnějších míst.

Mezi další důležité funkce žehliček Provapor GC 6000 patří:

  • Variabilní kruhová stupnice páry, která umožní zvolit si správné množství páry pro každou látku zvlášť
  • Nerezavějící ocelový parní generátor
  • Funkce odstranění tlaku pro bezpečné doplnění vody bez čekání na ochlazení parního generátoru
  • Flexibilní šňůra v délce 1,9 m, která umožňuje pohodlné žehlení s dalekým dosahem
  • Silný, koncentrovaný proud páry na velmi pomačkané části prádla (100 g/min.)

Řadu žehliček Provapor GC 6000 tvoří dva modely – GC 6068 a GC 6063, které od září 2003 lze zakoupit ve specializovaných prodejnách s elektro. V každém případě pak v autorizovaných prodejnách Philips, jejichž seznam je možné najít na www.philips.cz nebo na teletextu ČT1 str. 801. Jejich orientační maloobchodní ceny jsou: GC 6068 – 6 990 Kč a GC 6063 – 5 990 Kč