Dalším hojně navštěvovaným Kanárským ostrovem je Lanzarotte. Na první pohled bezútěšná krajina s více než 300 sopkami na rozloze 803 km2. Koho zajímají sopky, jistě si zde přijde na své. Až na druhý pohled zjistíte, že civilizace naprosto zvítězila nad původní nehostinností. Ideální kombinace – najdete zde klid od davů ukřičených turistů a organizovaných zábav a přitom se budete cítit jako v bavlnce. Obyvatelé Lanzarotte totiž nepropadli zlaté horečce cestovního boomu v osmdesátých letech, ale pomalu a v souladu s přírodou, budovali svůj ostrůvek ke spokojenosti turistů i sebe samých. Dnes zde v harmonii odpočinku a klidu vegetují turisté stejně jako pěstitelé cibulovin, rajčat, melounů a vinné révy, a tak by to mělo být všude.

 

Co navštívit? Na jihu ostrova najdete Arrecife – přístavní městečko, pro cestující trajektem bránu Lanzarotte. Nutno přiznat, že celé městečko architektonickým ani jiným skvostem není, ale jsou zde místa, která tento dojem více než jen zachraňují. Téměř ve středu města najdete Castillo de San Gabriel. Byl postaven v 16. století a najdete v něm muzeum. Projdete-li přes padací most, spatříte nádhernou zelenou lagunu. Dojdete k malému ostrůvku, na kterém stojí hrad, který v dávných dobách sloužil k zastrašování pirátů - nevím čím, vypadá tak malebně.

 

Pojedete-li po pobřeží, dojedete k dalšímu kouzelnému místu ostrova – Castillo de San José. Byl postaven v 18. století a dnes v něm sídlí muzeum současného umění, kde najdete takové kousky, jakými jsou obrazy Pabla Picassa nebo Joana Miróa. Muzeum založil  César Manrique, nejznámější umělec Lanzarotte. Narodil se zde v roce 1920 a Lanzarotte zasvětil celý svůj plodný život.

 

Panorama ostrova a pobřeží spatříte od oběda z příjemné restaurace, kterou zde najdete.

Centrem Lanzarotte je Puerto del Carmen.  Několik kilometrů zlatavé pláže rámované klidným mořem je ideální pro rodinnou dovolenou třeba s malými dětmi. Když budete dosyta vykoupaní a opálení, jistě rádi navštívíte nějakou z místních restaurací. Najdete zde jak nově vystavené, tak staré španělské restaurace a bary s tou pravou kanárskou atmosférou. 

Kousek od pláže stojí staré město s malým milým přístavem a hojností barů a restaurací.

Na Lanzarotte skutečně hlady ani žízní neumřete. A máte-li chuť utrácet, navštivte nákupní komplex Montaña Tropical – komplex obchodů, restaurací a zábavy, kde lze strávit zábavou třeba celičký den, v případě, že se třeba nevydařilo počasí.

 

Na Gran Canarii a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz  nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 2 / 24 94 70 00 nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.