Opravdu nemusíte mít postavu modelky, abyste byla hezká a sexy.

Ale ať už máte jakoukoliv konfekční velikost, jedno je jisté. Se zpevněným tělem a hladkou kůží budete vždycky vypadat lépe!

Příroda připravila ženské tělo na těhotenství a pro všechny případy ho vybavila energetickými zásobárnami na bocích a stehnech. Ty dodávají tělu měkkost a oblé tvary, které působí hezky žensky.

Bohužel k nim ale často patří menší či větší polštářky a dolíčky, které se časem tvoří většinou na právě na zadku a stehnech. A trápí i „vytrénované“ sportovkyně či obdivované modelky nebo hvězdy showbyznysu. 

Není však třeba předem skládat zbraně. Soustavná péče, vyvážená strava a trocha pohybu dokážou zázraky. Úkolem číslo jedna je přitom zmenšit tukové buňky, zpevnit podkožní tkáň a pokožku.

Bohužel neexistuje žádný zázračný krém, který bychom si jednou dvakrát nanesly, a už by byla kůže mladistvě pevná. Zázraky nedokáží ani ty nejnovější přípravky proti celulitidě.

V každém případě však pomáhá kombinace účinných látek a dalších procedur, které zpevňují a posilují tkáň. Patří sem například masáže, skotské střiky či peeling.

 PÉČE O POKOŽKU

♦ Masáž

Odstranění škodlivin, které se ukládají pod kůží a mají na svědomí její nerovný povrch, napomáhá důkladná masáž kartáčem nebo sisalovou rukavicí. Podpoří se tak důkladné prokrvení pokožky, zrychlí látková výměna, a tím dojde i k vnitřní očistě. Kartáčování je možné provádět během sprchování i po něm.

Pozor: vždy postupujte odspodu nahoru (směrem k srdci), nevyvíjejte příliš velký tlak a vynechejte partie s metličkami nebo křečovými žilami.

♦ Skotské střiky

Tento recept na pevnou pleť je účinný a navíc zcela zdarma. Každé ráno se osprchujete studenou vodou od kotníků až po prsa. Vlivem chladu se tkáně stahují, a tím posilují. Můžete začít vlažnou vodou a proud vody pak postupně ochlazovat. Dobré jsou také střídavé sprchy. Procvičují tkáňové vazivo a udržují ho pružné. Vždycky přitom začínejte a končete teplou sprchou.

♦ Speciální krémy

Anticelulitidní produkty nejnovější generace sice neumějí čarovat, ale dokážou udržet vazivo pružné a zjemňují povrch kůže. Dosahují toho díky koktejlu známých anticelulitidních látek, mezi něž patří například kofein, odbourávající tuk, mořské řasy podporující prokrvení, nebo látky blokující enzymy, které mají na svědomí odbourávání kolagenu, a tím ochabování tkání, či látky bránící ukládání tuků a podporující jejich spalování.

Výtečně se osvědčily například Intenzivní péče pro zpevnění pleti Roll-on Ploché bříško proti celulitidě (Garnier), PerfectSlim Laser Remodelační koncentrát proti přetrvávající celulitidě (L´Oréal Paris), Korektor celulitidy Trilaser Anew Clinical (Avon) či řada PERFECT BODY Samoopalovací zpevňující tělové mléko a Zpevňující noční sérum proti celulitidě (Oriflame).

U všech produktů je však důležitá jejich aplikace – přinejmenším jednou, nejlépe dvakrát denně.

♦ Lymfodrenáž

Účinek krémů se zesílí, když jsou vmasírovány, což podpoří tok lymfy. Položte si jednu nohu na okraj vany, koleno obejměte oběma rukama tak, aby palce ležely nahoře, a hlaďte nohu desetkrát rukama až k bokům. Nakonec ruce přetočte, aby byly palce na vnitřní straně, a ještě desetkrát masírujte nohu směrem nahoru.

♦ Zaštipování

Břicho, hýždě a boky – to jsou problémové zóny, na nichž se nejčastěji tvoří tukové polštářky. Naštěstí ty můžete pomocí zaštipovací masáže efektivně zpevnit. Na postižené oblasti naneste libovolný zpevňující krém, kůži mezi palcem a ukazováčkem jemně povytáhněte a zase uvolněte. Opakujte tak dlouho, až pokožka zrůžoví.

♦ Pečující olej

V péči o krásnou pokožku v problémových partiích vám pomohou přírodní oleje s anticelulitidickými účinky, které zakoupíte v prodejnách s přírodními produkty. Jsou připravovány z rostlinných olejů lisovaných za studena a z esenciálních olejů. Podporují lymfatický systém a při dlouhodobé aplikaci napomáhají k pevnosti a pružnosti pokožky.

♦ Mořská koupel

Každý, kdo prožil dovolenou u moře, jistě postřehl, jak zpevňující účinek na tkáně má mořská voda. Podobný efekt si ale můžete dopřát i doma. Mořskou sůl rozpusťte v teplé vodě a 20 minut v ní relaxujte. koupací plášť si oblečte ještě na vlhkou pokožku a 30 minut odpočívejte.

Pote osprchujte sůl a naneste přípravek proti celulitidě.

Příště se dozvíte informace o síle pohybu a o vhodné výživě, která napomáhá vyhlazování a vypínání pokožky.

SOUTĚŽ:
Jakým způsobem pečujete o pokožku těla,
abyste zabránila nehezké celulitidě?
 

Tři nejlepší návody z diskuze pod článkem odměníme Intenzivní péčí pro zpevnění pleti Roll-on Ploché bříško proti celulitidě, značky Garnier.


Čtěte také: Pevné tělo nejen do plavek Pohyb a výživa
Reklama