Další tematický příspěvek je od čtenářky s nickem Petulka132. Do titulku jsem použila - do osmnácti a od osmnácti, tedy období, jenž nám „pacientka“ popisuje :)

Milá redakce,
do 18 let jsem měla obvodní lékařku původem z Ukrajiny, která doporučovala na skoro všechno homeopatickou léčbu. Moc jsem k ní nechodila. Na střední škole jsem ji celkem využívala na moje občasné  „záškolní“ výlety. Prostě se jednou za čas našel den, kdy jsem z nějakého důvodu nešla do školy a vyrazili jsme s kámoškama na výlet. Pokud to bylo třikrát do roka, tak je to moc. Učení mi vždycky šlo a když to srovnám s dnešní dobou - byla jsem andílek :) Zašla jsem si pro recept na kapky do nosu a do žákajdy pro razítko na celý den a bylo to. Žádné třicetikorunové poplatky, v dnešní době by se mi to už nevyplatilo

Od 18 let jsem obvodní lékařku změnila, protože už jsem (bohužel) přestala být dítě. Je to postarší chytrá paní ale chodím k ní také nerada a až když mi vážně něco je. Párkrát mi poradila s problémem jen po telefonu. Měla bych se více zajímat o prevenci. Vyčlením si na to 1 letní den dovolené a sednu si na 2 hodiny do čekárny mezi ty babičky a dědečky. Nemocnice na nikoho nepůsobí moc dobře a tak není divu, že nejdeme na preventivní prohlídky, když necítime žádné problémy. Mě bohatě stačí, že musím 2x do roka navštěvovat svého gynekologa a stomatologa.

Ale díky bohu za všechny doktory. Studovat tak dlouho a pak se celý život zaobírat nemocemi, to bych nezvládla.
S pozdravem Petulka132

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________

Já myslím, že zvládla :) Každé povolání má svá pro a proti. Jinak ten váš úvod ve mně vyvolal úsměvné vzpomínky na našeho doktora na střední škole. Ten všem simulantům ordinoval „dva dny na lůžku“. A když byl někdo opravdu nemocný, tak toho poslal do školy :)
Děkuji, že jste napsala a přeji hezký (zdravý) den
Saša

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama